Zwycięski Sparing, Huraganowe Derby i Klub Kibica

Zwycięski Sparing, Huraganowe Derby i Klub Kibica - Zdjęcie główne

SportZwycięski Sparing, Huraganowe Derby i Klub Kibica

W związku z świąteczną przerwą w drugoligowych rozgrywkach siatkarskich Huragan Międzyrzec Podlaski zaprosił na towarzyskie spotkanie trzecioligowy Wilga Garwolin, które nasi zawodnicy wygrali 4:1. Druga ważna informacja: następny mecz, 7. kolejka w ramach rozgrywek rundy zasadniczej odbędzie się 6 listopada (środa!) o godzinie 1800 z Huraganem Wołomin. Trzecia informacja: Klub Kibica, odpowiedzialny za oprawę meczową, poszukuje osób chętnych i głośnych (z naciskiem na zdolności instrumentalno-rytmiczne).

Huragan Międzyrzec - Wilga Garwolin 4:1
(25:21, 22:25, 25:20, 25:17, 25:20)

I set:

Przewaga naszej ekipy była widoczna od początku do końca pierwszego seta wygranego 25 do 21, aczkolwiek nie można odmówić ambicji gościom.
Skład: Tomasz Nowacki, Rafał Ostapowicz, Jakub Sadowski, Sylwester Kasjaniuk, Bartosz Jesień, Wiktor Musiał i Jacek Wieczorek.

II set:

W tej odsłonie gra naszych zawodników nie wyglądała najlepiej a Garwolin zdobywał seryjnie punkty. Trener Marcin Śliwa dostrzega zagrożenie i zmienia Łukasza Wasąga na Tomasza Nowackiego co przynosi częściowo uspokojenie gry i wyrównanie 20 do 20. Końcówka drugiej partii to lepsza gra gości którzy wykorzystują nieporadność naszej drużyny i zwyciężają 22:25.
Skład: Rafał Rybak, Rafał Ostapowicz, Patryk Sobieszczak, Konrad Małek, Karol Kondraciuk, Łukasz Wasąg i Jacek Wieczorek.

III set:

Niestety obraz gry nie zmienia się, to goście obejmują prowadzenie i to dość wysokie 4:1, 9:6. Dobrze że doświadczenie naszych trenerów uspokaja poczynania naszej drużyny i wyrównujemy 12 :12 i 15:15 oraz 20:20 końcówka seta tradycyjnie dobrze wykonana przez międzyrzeczan i zdobywamy ostatni punkt 25:20.
Skład: Rafał Ostapowicz, Tomasz Nowacki, Bartosz Jesień, Wiktor Musiał, Karol Kondraciuk, Sylwester Kasjaniuk i Jakub Sadowski.

IV set:

Tym razem lepsze przygotowanie kondycyjne wykazała nasza ekipa od początku atakując wynik i bombardując gości 9:4, 11:6 wtedy na boisku pojawia się Łukasz Wasąg zmieniając Tomasza Nowackiego. Obraz gry nie ulega zmianie dalej punktujemy Wilgę 18:11 kończąc wynikiem 25:17.
Skład: Jakub Sadowski, Bartosz Jesień, Tomasz Nowacki, Konrad Małek, Sylwester Kasjaniuk, Patryk Sobieszczak i Jacek Wieczorek.

V set:

Na ostatni piąty pełny set do 25 punktów na placu gry pojawia się po raz pierwszy w tym sezonie Marcin Śliwa! Prowadzimy zdecydowaną grę i nie zamierzamy odpuścić 7:5, 9:6, 14:9, 16:11 a na boisko wchodzi Karol Kondraciuk na zmianę za Jacka Wieczorka. Jesteśmy rozpędzeni jak lokomotywa punktując garwolinian 17:12, 21:16, 23:19 i ostatnia piłka 25:20.
Skład: Marcin Śliwa, Wiktor Musiał, Łukasz Wasąg, Bartosz Jesień, Jacek Wieczorek, Rafał Rybak i Konrad Małek.

Huragan Międzyrzec - Huragan Wołomin
6 listopada - 1800 - Hala ZPO3

Po sześciu kolejkach nasi najbliżsi rywale wygrali taką samą ilość setów - 14, jednak stracili ich o dwa mniej (9, przy 11 Międzyrzeca) dzięki czemu zajmują trzecią lokatę w tabeli. Huraganowi Międzyrzec, który ze stratą jednego punktu do Wołomina zajmuje szóstą pozycję w grupie, brakuje 4 punktów do lidera - MOS Wola Warszawa (któremu nasza drużyna nie pozwoliła wywieźć punktów z własnej hali w piątej kolejce - Lider wraca do Warszawy bez punktów).
Warto wspomnieć o tym, że 16 września w ramach przygotowań do sezonu nasi siatkarze odwiedzili właśnie Wołomin i w "huraganowych derbach" mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla międzyrzeckiej drużyny!

Organizatorzy, zapraszają wszystkich chętnych do zgłaszania się do Klubu Kibica!

Zapewniamy koszulki, trąbki, bębny, syrenę, wyjazdy, szaliki!
Obecność na spotkaniach II ligi niezawodna!
Zgłoszenia przed i po kolejnym meczu w Międzyrzecu
info: Wojciech Więckowski tel. 609 323 866, Konrad Karwowski tel. 698 665 435

Jednoczesnie przypominamy o zaproszeniu Przemysława Smolińskiego na mecz Challenge Cup