Wyjęli z wody dwa srebra

Wyjęli z wody dwa srebra - Zdjęcie główne

SportNa krytej pływalni OSIR w Zamościu odbyła się wojewódzka gimnazjada młodzieży szkolnej w sztafetowym i indywidualnym pływaniu. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 3 w Międzyrzecu.

Drugie miejsce w sztafecie 10 x 25 metrów wywalczyli podopieczni Patrycji Karwowskiej i Jarosława Mikołajczuka. Jakub Ciok i spółka pokonali dystans w czasie 2:14,99 s i byli gorsi tylko od zawodników Gimnazjum nr 3 w Świdniku, którzy przypłynęli na metę nieco ponad 5 sekund wcześniej. W rywalizacji startowało 12 ekip. Dziewczęta zajęły szóstą pozycję z czasem 2:42,79 s. Zwyciężył zespół Gimnazjum nr 11 w Lublinie z czasem 2:27,81 s.

W startach indywidualnie najlepiej zaprezentował się Jakub Celiński, który na dystansie 50 m stylem klasycznym zajął drugie miejsce z czasem 32,11 s. Co ciekawe, zwycięzca - Szymon Kosmala (Gimnazjum nr 10 w Lublinie) uzyskał identyczny czas. 32 setnych sekundy zabrakło do brązu Oliwii Stefaniuk, która była czwarta w wyścigu na 50 m stylem dowolnym. Piąta na 50 m stylem grzbietowym była Zuzanna Celińska.