Wygrywamy w Puławach!

Wygrywamy w Puławach! - Zdjęcie główne

SportWygrywamy w Puławach!

Dwa pierwsze i trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy naszego klubu w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików do lat 8 i 10 w Szachach Klasycznych, które odbyły się w dniach 22-23 lutego w Puławach.

Tytuł mistrzowski w kategorii dziewcząt do lat 10 wywalczyła Patrycja Majczyna, a trzecie w tej kategorii po emocjonującej dogrywce (P’15 1:1, P 3’+2’’ 2:0) wywalczyła Ola Szyszko, która pokonała zawodniczkę UKS Awans Żyrzyn Aleksandrę Górę. Bezkonkurencyjny był Jurek Rzeńca, który nie przegrał żadnej partii (jedną remisując) zapewnił sobie tytuł mistrzowski w kategorii chłopców do lat 8 (to dobry prognostyk w kontekście rozpoczynającym się już za tydzień Finale Mistrzostw Polski Młodzików w Jastrzębiej Górze). Reprezentujący nasz klub w kategorii chłopców do lat 10 Wiktor Kukawski, zajął 7 miejsce.

W rozegranym równolegle Otwartym Turnieju Szachowym HOSTEL OLIMPIC FIDE, zawodniczka MUKS „Gambit” Patrycja Waszczuk zajęła 5, a Mariusz Waszczuk 8 miejsce.