Wicher ugiął się przy Huraganie. II Liga

Wicher ugiął się przy Huraganie. II Liga - Zdjęcie główne

SportWicher ugiął się przy Huraganie. II Liga

W sobotę, 23 listopada rozpoczęła się runda rewanżowa rozgrywek II Ligi Mężczyzn w Piłkę Siatkową. Podczas 1 kolejki, która odbyła się 28 września siatkarze Wichru Wilkasy ugięli się przed Huraganem na własnym stadionie 1:3. W sobotnim meczu rundy rewanżowej nasza drużyna była jeszcze bardziej skuteczna. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:0 (25:21, 25:21, 25:19).

Przed rozpoczęciem rundy rewanżowej siatkarze Huraganu zanotowali na swoim koncie trzy porażki - jedną na własnej hali w 9 kolejce ze Stoczniowcem Gdańsk (1:3) i na wyjazdach - w 6 kolejce z centrum Augustów (3:1) oraz w 4 kolejce z AZS UWM II Olsztyn (3:1). Po 9 kolejkach Huragan z 15 punktami plasował się na 6 miejscu w tabeli tracąc do prowadzącej MOS Woli Warszawy 8 punktów. Siatkarze Marcina Śliwy, jeśli chcą dogonić rywali z Warszawy, muszą zacząć regularnie zdobywać trzy punkty.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej bez problemu poradzili sobie z Wichrem Wilkasy pewnie wygrywając 3:0 (25:21, 25:21, 25:19). W meczu zagrał również Wiktor Musiał, który w meczu ze Stoczniowcem Gdańsk z powodu kontuzji nie mógł pojawić się na boisku.

Początek pierwszego seta bardzo dobrze ułożył się gościom. Szybko wyszli na prowadzenie przez co nasi siatkarze musieli gonić wynik. Na szczęście dzięki świetnej grze blokiem sytuacja szybko się odwróciła i to gospodarze zaczęli dyktować warunki. Set zakończył się wynikiem 25:21.
Set drugi był już bardziej wyrównany niż poprzedni. Siatkarze Wichru starali się narzucić swój styl gry, lecz gospodarze nie oddawali im pola. Pod koniec seta siatkarze Huraganu ponownie zaczęli punktować dzięki świetnej grze blokiem przez co wyszli na prowadzenie i zakończyli również zwycięstwem 25:21.
Trzeci set to był już tylko formalnością. Świetna gra w obronie jak i w ataku pokazała, że Huragan pewnie podąża po trzy punkty. Przy wyniku 22:19 nikt nie miał wątpliwości, że punkty zostaną w Międzyrzecu. I tak się stało, Rafał Ostapowicz zakończył mecz asem serwisowym zdobywając piłkę meczową na 25:19, a cały mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Dzięki temu zwycięstwu Huragan z 18 punktami aktualnie zajmuje 5 miejsce w tabeli, tracąc do lidera, MOS Woli Warszawa 5 punktów - w 10 kolejce siatkarze Woli Warszawa polegli na własnej hali z AZS UW Warszawa 0:3.

W następnym meczu (30 listopada) siatkarze Huraganu zmierzą się na wyjeździe z SKS Hajnówką. Na swojej hali podczas 2 kolejki ekipa Marcina Śliwy wygrała z Hajnówką 3:2 (25:12, 12:25, 21:25, 25:22, 15:9). Relację z tego jakże zaciętego pojedynku możecie przeczytać tutaj: Zacięty pojedynek na hali ZPO3. Huragan 3:2 Hajnówka.

Jak będzie tym razem? Czy Huragan wróci z punktami do Międzyrzeca? Tego dowiemy się już za tydzień!

Skład Huraganu: Tomasz Nowacki, Sylwester Kasjaniuk, Wiktor Musiał, Rafał Ostapowicz, Bartosz Jesień, Jacek Wieczorek, Jakub Sadowski, Karol Kondraciuk.
MVP meczu: Wiktor Musiał.