Waszczuk najlepsza. Dominacja Gambitu

Waszczuk najlepsza. Dominacja Gambitu - Zdjęcie główne

SportW Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim rozegrano trzeci turniej o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych 2019.

Podobnie jak w poprzednich turniejach zwyciężyła Patrycja Waszczuk z dorobkiem 8,5 pkt. Drugie miejsce z dorobkiem 7 pkt. zajął Andrzej Rogoza z LUKS Lubartów, który lepszą wartościowością Buchholza wyprzedził Michała Łosickiego.

W grupach juniorskich aż pięć z sześciu kategorii wygrali przedstawiciele Gambitu Międzyrzec Podlaski. Wśród chłopców do lat 8 najlepszy okazał się Maciej Waszczuk, a wśród dziewcząt Tosia Szyszko. Grupę do lat wygrał Szymon Suska (S.Sz. Szachpol Łuków), a w stawce dziewcząt triumfowała Anna Oleksiuk. Zmagania juniorów do lat 14 stały pod znakiem Wiktora Kukawskiego, a w grupie pań Aleksandry Szyszko.

W turnieju wzięło udział 46 szachistów i szachistek. Zawodnicy i osoby towarzyszące mogli skosztować "słodkości" przekazanych przez sponsora turnieju firmę Dr Gerard i posilić się smaczną grochówką.