Udany rewanż za rundę jesienną

Udany rewanż za rundę jesienną - Zdjęcie główne

SportUdany rewanż za rundę jesienną

W 25 kolejce Bialskopodlaskiej Ligi Okręgowej Międzyrzecki Huragan na własnym boisku podejmował drużynę z Łomaz. Pierwsza połowa przez piłkarzy Huraganu została przespana, jednak w drugiej piłkarze Jacka Syryjczyka przebudzili się i wpakowali 4 bramki w 7 minut. Huragan 5:0 Niwa Łomazy.

Pierwsza połowa nie wyglądała zbyt interesująco. Przez większość czasu obie drużyny walczyły o piłkę, ponadto brakowało wymienności pozycji w szeregach piłkarzy Huraganu przez co w meczu mało się działo. W 7 minucie świetną okazję do zdobycia bramki miał Hubert Łukanowski który wykonując rzut wolny minimalnie się pomylił i piłka poleciała obok bramki Pawła Krywczuka. Kolejną sytuację w 14 minucie miał Piotr Wojtczuk który oddał strzał prosto w bramkarza gości. Osiem minut później podobnie jak Wojtczuk strzelił Stanisław Pachulec - prosto w bramkarza. W 25 minucie Łukanowski ponownie ustawił piłkę aby wykonać rzut wolny. Tym razem postanowił zagrać po ziemi i jak się okazało była to słuszna decyzja ponieważ żaden piłkarz z Łomaz nie przeciął piłki która doleciała do Wojtczuka. Piotrek pewnym strzałem z kilku metrów wpakował piłkę do siatki dzięki czemu Huragan prowadził 1:0. W 29 minucie trener Niwy Łomaz - Marcin Patynowski postanowił przeprowadzić pierwszą zmianę. Na boisku za Kamila Maksymiuka pojawił się zawodnik grający z numer 3 - Andrzej Jaroszuk. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, po dośrodkowaniu Kamila Boguckiego z rzutu rożnego, wynik spotkania mógł podwyższyć Dominik Marczuk, jednak minimalnie się pomylił i piłka przeleciała obok słupka golkipera Niwy Łomaz.
W drugiej połowie oglądaliśmy całkowicie inny mecz. Dominacja Huraganu od 46 minuty sprawiła, że już w 51 minucie po dośrodkowaniu przez Boguckiego z rzutu rożnego, Marczuk oddał celny strzał głową pokonując bramkarza z Łomaz. Dwie minuty później rzut z autu wykonał Kamil Korniluk, piłkę do Łukasza Bartoszuka przedłużył głową Piotr Wojtczuk i wynik ponownie uległ zmianie. Po kolejnych dwóch minutach źle z własnego pola karnego piłkę wybił piłkarz z Łomaz, a Wojtczuk wykorzystując błąd gości wpisał się na listę strzelców. W 58 minucie z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić piłkarz który zmienił w pierwszej połowie Kamila Maksymiuka - Andrzej Jaroszuk. Jego miejsce zajął zawodnik grający z numerem 4 - Przemysław Bańkowski. W tej samej minucie Stanisław Pachulec ustalił wynik spotkania na 5:0. Trzy minuty później trener Niwy Łomaz postanowił wprowadzić kolejne zmiany. Za Mateusza Grabowskiego na boisku pojawił się Kamil Malewicz, a za Piotra Maksymiuka - Jarosław Mroczkowski. W 68 minucie Daniel Rostek mógł strzelić 6-stą bramkę dla Huraganu, jednak piłka odbiła się od poprzeczki. Goście w drugiej połowie byli bezradni. Dopiero w 70 minucie zdołali przeprowadzić groźną akcję która została zakończona niecelnym strzałem. Minutę później boisko opuścił Wojciek Pyrgiel, a na jego miejscu zameldował się Damian Zdunek. W 75 minucie Jacek Syryjczyk postanowił przeprowadzić drugą zmianę. Jakub Skrodziuk zmienił Kamila Boguckiego który zaliczył asystę przy drugiej bramce Huraganu. Trzy minuty później na boisku za Piotra Wojtczuka pojawił się Karol Golec, natomiast w 81 minucie boisko opuścił Daniel Rostek, a jego miejsce zajął Rafał Kwaśniewski. W 89 minucie świetną okazję na zdobycie drugiej bramki miał Bartoszuk. Udało mu się ominąć bramkarza, jednak zbyt długo zbierał się do oddania strzału przez co piłka została wybita przez obrońcę z Łomaz. W doliczonym czasie gry Michał Tusz również miał swoją okazję, jednak jego strzał z rzutu wolnego okazał się strzałem prosto w bramkarza. Po tej akcji sędzia główny zakończył spotkanie które zakończyło się pewnym zwycięstwem Huraganu - 5:0.

Ostatnie spotkanie w tym sezonie zostanie rozegrane na wyjeździe. Wówczas piłkarze Jacka Syryjczyka zmierzą się z drużyną która ma tylko jeden punkt więcej od Huraganu - ŁKS Łazy. Jeżeli nasza drużyna wygra to spotkanie, wówczas zakończy sezon na drugim miejscu w tabeli. Jeśli przegra bądź zremisuje pozostanie na 3 miejscu ponieważ posiada 5 punktów przewagi nad Janowią Janów Podlaski która plasuje się na 4 pozycji.

Bramki:
Piotr Wojtczuk (25" 1:0, 55" 4:0), Dominik Marczuk (51" 2:0), Łukasz Bartoszuk (53" 3:0), Stanisław Pachulec (58" 5:0)