Twierdza Huraganu nadal niezdobyta

Twierdza Huraganu nadal niezdobyta - Zdjęcie główne

SportSeniorzy Huraganu ciągle są niepokonani w Bialskopodlaskiej Lidze Okręgowej. Kolejne zwycięstwo na własnym stadionie odnieśli w ostatnią niedzielę października pokonując Niwę Łomazy 2:0, natomiast Juniorzy Starsi tym razem podzielili się punktami.

Seniorzy Huraganu pomimo wygranego meczu nie rozegrali dobrego spotkania. Sporo niedokładnych podań sprawiło, że w pierwszej połowie meczu więcej do powiedzenia mieli piłkarze trenera Marcina Patynowskiego. Pomimo strzelonej bramki w 8 minucie przez Krystiana Kociszewskiego gra gospodarzy nie uspokoiła się. Jednak do przerwy piłkarze zdołali utrzymać wynik - Huragan 1:0 Niwa Łomazy.

Druga połowa wyglądała lepiej w wykonaniu naszych piłkarzy. Gospodarze stwarzali coraz więcej sytuacji bramkowych, jednak nie potrafili pokonać golkipera Niwy Łomazy - Pawła Krawczuka. W 65 minucie poza polem bramkowym piłkę złapał Krawczuk, a sędzia pokazał mu czerwoną kartkę przez co piłkarze z Łomaz musieli kończyć mecz w 10. Dwie minuty później piłkę do siatki gości wpakował Łukasz Węgrzyniak wykorzystując dośrodkowanie Kamila Korniluka. Piłkarze Michała Tusza mieli okazję strzelić kolejną bramkę w 70 minucie, jednak Daniel Rostek nie wykorzystał 11-stki przez co mecz zakończył się skromnym wynikiem 2:0.
Sytuacja w tabeli ciągle wygląda tak samo - Huragan z 31 punktami zajmuje pierwsze miejsce, na drugim plasuje się drużyna ŁKS Łazy (26 punktów), na trzecim zaś Lutnia Piszczac z 22 punktami.

Kolejne spotkanie piłkarze Huraganu rozegrają w najbliższą niedzielę (2 listopada) na wyjeździe. Tym razem ich przeciwnikiem będzie wicelider grupy - ŁKS Łazy. Jeżeli nasi piłkarze po tym meczu przypiszą do swojego konta 3 punkty, wówczas z przewagą 8 punktów umocnią się na pierwszym miejscu w tabeli.

Wyniki 11. kolejki Bialskopodlaskiej Ligi Okręgowej:

Bramki dla Huraganu:
8" - Krystian Kociszewski (dośrodkowanie Alana Olszewskiego z rzutu rożnego)
67" - Łukasz Węgrzyniak (dośrodkowanie Kamila Korniluka)

Skład Huraganu:
Michał Nowak - Radosław Puścian, Łukasz Węgrzyniak, Jakub Skrodziuk, Kamil Korniluk, Wojciech Pyrgiel (82" Karol Golec), Łukasz Bartoszuk (46" Stanisław Pachulec), Rafał Kwaśniewski (65" Daniel Rostek), Alan Olszewski, Kamil Bogucki, Krystian Kociszewski (59" Piotr Wojtczuk).

W rozgrywanym meczu o godzinie 1300 Juniorzy Starsi Huraganu podejmowali rówieśników z Łomaz. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i podziałem punktów. Do tego spotkania piłkarze Michała Tusza podeszli bez 6 podstawowych graczy - dwóch z nich musiało pauzować za kartki, natomiast czterech walczyło z chorobą. Pomimo remisu, Juniorzy Starsi Huraganu nadal znajdują się na pierwszym miejscu w tabeli, a ich przewaga nad wiceliderem - Niwą Łomazy - wynosi 8 punktów.

Niedzielne spotkanie było ostatnim spotkaniem rundy jesiennej w wykonaniu Juniorów Starszych. Dzięki świetnej grze bilans drużyny Huraganu wynosi aż 52 strzelone bramki i tylko 6 straconych. Największą wygraną piłkarze odnieśli 21 września na wyjeździe. Wówczas pokonali Unię Żabików aż 15:0! Tak dobra gra sprawiła, że czterech piłkarzy Juniorów Starszych (z rocznika "97 i "98) było testowanych w zespole Seniorów. Mamy nadzieję, że piłkarze utrzymają tak dobrą formę i w rundzie wiosennej również będą pewnie wygrywać. My, jako redakcja i kibice Huraganu serdecznie gratulujemy osiąganych wyników!