Trójka ulega Sobieskiemu. 1:3 w meczu kadetek z Lublinem.

Trójka ulega Sobieskiemu. 1:3 w meczu kadetek z Lublinem. - Zdjęcie główne

SportTrójka ulega Sobieskiemu. 1:3 w meczu kadetek z Lublinem.

Za nami 6. kolejka walk o Mistrzostwo Województwa Kadetek. Międzyrzeczanki na własnym parkiecie przegrały z UKS Sobieski Lublin 3:1. Dziewczyny mają szansę odrobić stracone punkty, pozostały im do rozegrania jeszcze 3 mecze we własnej grupie.  Jak się okazało - nie było to dzień również naszych seniorów, którzy ulegli w Hajnówce 3:0...

UKS Międzyrzec Trójka rozpoczęła mecz w składzie: Aleksandra Sawczuk, Małgorzata Buczak, Dominika Rynn, Aleksandra Chwedoruk, Iga Kryńska, Natalia Czeczko. Na boisku w dalszej części meczu pojawiły się także: Weronika Hryć, Izabela Czumer, Dominika Sidorczuk, Anita Celińska, Natalia Pawłowska i Beata Lesiuk. Trener: Alicja Bernat.

Początek meczu sprzyjał rywalkom. Lublinianki szybko wypracowują sobie 4 punktową przewagę nad ekipą Trójki (1:5). Gra z wyraźną przewagą przeciwniczek toczy się do stanu 17:23. Odrabiamy straty i wygrywamy pierwszego seta 25:23.

Wyrównana jest pierwsza część drugiego seta, na tablicy wyników pojawiają się punkty: 5:5, 9:9, 11:11. Popełniamy kilka niepotrzebnych błędów, po czym rywalki odskakują o 3 oczka i powiększają swoją przewagę wygrywając seta stanem 16:25.

Trzeci set pokazał wyraźną przewagą przyjezdnych. Przez cały czas Lublin prowadzi minimum 3 punktami. Międzyrzeczankom podobnie jak w drugim secie, nie udaje się odrobić strat i oddają seta przeciwniczkom (16:25).

Przewaga 9:8 w czwartym secie mobilizuje Lublinianki i udaje im się zremisować przy stanie 11:11. Rywalki nie dają się dogonić, przez 12:14, 13:17, 15:20 uciekają aż do 17:25 i kończą mecz wygrywając 3 sety.

Przez przegraną z Sobieskim lądujemy na czwartym miejscu w tabeli:

Kadetki Międzyrzeckiej Trójki kolejny mecz rozegrają na wyjeździe z drużyną Remisu Świdnik 14 grudnia. Na naszej hali zobaczymy je 21 grudnia w zmaganiach z SKS Szóstka Biała Podlaska.