Trójka nieco dalej

Autor: | Zdjęcie: Picasa

Trójka nieco dalej - Zdjęcie główne

SportW pierwszy weekend grudnia w Kraśniku odbył się drugi turniej o mistrzostwo województwa w piłce siatkowej młodziczek. W zmaganiach brały udział zawodniczki z Białej Podlaskiej i Międzyrzeca.

Szóstka Biała Podlaska zajęła drugie miejsce. Podopieczne Bożeny i Grzegorza Gajewskich w spotkaniach grupowych nie straciły seta, wygrywając kolejno po 2:0 z" TPS-em Lublin, Tomasovią I Tomaszów Lubelski oraz UKS-em 9/Dragon Wojcieszków. W półfinale bialczanki zwyciężyły 2:0 UKS Jagiellończyk Biała Podlaska, zaś w meczu o najwyższe miejsce uległy 0:2 Remisowi Świdnik/TPS Lublin. Ponadto Wiktoria Pykacz została nagrodzona jako wyróżniająca się zawodniczka turnieju.

Miejsce tuż poza podium wywalczyły siatkarki Jagiellończyka, po porażce 1:2 z Tomasovią I Tom. Lub.

Niżej uplasowały się przedstawicielki Międzyrzeckiej Trójki. W meczu półfinałowym o miejsca 13-16 pokonały 2:0 MKS II Kraśnik, zaś w starciu o 13. pozycję zwyciężyły 2:0 Jagiellończyka II. W eliminacjach podopiecznym Wojciecha Więckowskiego poszło nieco gorzej. Międzyrzeczanki uległy po 0:2: Salosowi Lublin, Olimpowi Opole Lubelskie oraz Atomicowi Zamość.

Szóstka i Jagiellończyk wysoko

Po dwóch turniejach w klasyfikacji generalnej prowadzi Remis Świdnik/TPS Lublin z 30 pkt. O trzy oczka mniej ma Szóstka Biała Podlaska. 23 pkt daje piątą pozycję Jagiellończykowi. Międzyrzecka Trójka zajmuje 15. pozycję z 13 pkt, a Jagiellończyk II ma 11 oczek i 17. lokatę.