Trójka LO Sikorski wygrała z Białą Serbinów. Liga Juniorów

Autor: | Zdjęcie: Wojciech Więckowski

Trójka LO Sikorski wygrała z Białą Serbinów. Liga Juniorów - Zdjęcie główne

SportTrójka LO Sikorski wygrała z Białą Serbinów. Liga Juniorów

W ramach rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów 10 listopada nasi młodzi siatkarze UKS Międzyrzecka Trójka LO Sikorski rozegrali spotkanie z UKS Serbinów Biała Podlaska. Rywale tradycyjnie okazali się bardzo wymagający, lecz międzyrzeczanie dość pewnie zwyciężyli 3:1 (25:19, 26:28, 25:20, 25:17). MVP Meczu został Jakub Siłka.

Trener Marcin Śliwa nie wykonał w trakcie spotkania ani jednej zmiany grając najsilniejszym ustawieniem, co wskazuje na to, że wyjątkowo poważnie potraktował naszych rywali z Białej Podlaskiej. Z doświadczenia wiemy, że z bialczanami ciężko się wygrywa, a jeszcze kilka lat temu było to niemożliwe. Spotkania z Serbinowem mają zawsze duże znaczenie, ponieważ liczą się w tabeli i decydują o podziale pierwszych trzech miejsc w Mistrzostwach Województwa Juniorów.

Pierwszy set i otwarcie 5:1 dla Międzyrzeca, kolejne piłki i duża przewaga gospodarzy 15:8, 18:10, set zdecydowanie wygrany przez naszą ekipę 25:19.
W drugim zaczęły się schody. To Serbinów narzucił swój styl gry i widzieliśmy inne widowisko. Od początku zaczęliśmy dobrze rozpędzeni poprzednią partią 4:2, 5:3, 6:5 ale to było ostatnie prowadzenie. W kolejnych piłkach to przyjezdni posiadali dwupunktową przewagę 14:16, 19:21. Ostatnia szansa pojawiła się w końcówce, gdzie zdołaliśmy wyrównać 22:22. Mocna walka o każdy punkt i mały błąd naszego rozgrywającego Karola Zaniewicza, który przebija drugą piłkę na stronę Białej powoduje że wykorzystują kontrę i zdobywają całego seta 26:28.
W trzeciej odsłonie to my błyszczymy na boisku w pełni skoncentrowani i właściwie zmotywowani ciągniemy grę od początku do końca. Początek dość wyrównany 6:6, 9:9. W środku partii zarysowuje się dwupunktowa przewaga międzyrzeczan 16:14 i trzypunktowa 20:17 a na piłkę setową wchodzimy przy stanie 24:20 i kończymy 25:20.
Czwarta ostatnia partia to znowu dobra kontynuacja gry naszej drużyny. Zaczynamy lekkim prowadzeniem 2:0, 4:1, ta przewaga utrzymuje się do wyniku 13:10. I co się dzieje? Odjeżdżamy rywalom na bezpieczną przewagę 16:11, którą utrzymujemy do końca meczu, a piłka meczowa obroniona przez gości przy stanie 24:16 i koniec na 25:17!

Gratulacje całej ekipie z trenerem na czele! Cztery sety trwały 1h 28 minut. Kolejne spotkanie 17 listopada, w niedzielę, wyjeżdżamy do ŁKS Orlęta Łuków - to dla nas kolejny sprawdzian, który należy poważnie potraktować żeby nie zgubić punktów!

Skład międzyrzeczan: Karol Zaniewicz (1-rozgrywający), Radosław Łubik (2-przyjmujący), Konrad Kusznieruk (4-kapitan-atakujący), Mateusz Stańczuk (5-środkowy), Marcin Kusznieruk (8-przyjmujący), Jakub Siłka (10-środkowy), Łukasz Strep (13-libero-I), Karol Daniluk (3), Artur Kieruczenko (6), Michał Kot (9), M. Janeczko (11), Jakub Czaban (12), Dominik Grzyb.
Trener: Marcin Śliwa.

sędzia 1 - Agnieszka Jarek (Klasa I - Leżajsk, studentka AWF Biała Podlaska)
sędzia 2 - Daniel Pranica (Klasa II - Grodzisk Wielkopolski, student AWF Biała Podlaska)
sekretarz - Konrad Karwowski (Klasa II - Międzyrzec Podlaski).