Sikorski triumfuje także w piłce ręcznej!

Autor: | Zdjęcie: A. Węgrzyniak

Sikorski triumfuje także w piłce ręcznej! - Zdjęcie główne

SportSikorski triumfuje także w piłce ręcznej!

6 marca odbył się finał powiatu w piłce ręcznej chłopców. Od pierwszego gwizdka gra była zacięta i bardzo dynamiczna. Cały turniej naładowany był emocjami. Nie zabrakło nieporozumień, niemiłych sytuacji i spięć między zawodnikami.

• ZSCKR Leśna Podlaska

Mecze w grupach były rozgrywane "każdy z każdym", dwie połowy po 12 minut. Wyniki w meczach grupowych:

ZSE Międzyrzec - ZSCKR Leśna 6:16

Wyjście z grup wywalczyły sobie drużyny LO Sikorski, LO Wisznice, ZS Janów, ZSCKRR Leśna. Kolejne mecze były rozgrywane w innym wymiarze czasowym - dwie połowy po 10 minut.

Drużyny walczyły bardzo zacięcie o wejście do finału:

LO Wisznice - ZS Janów 6:10
LO Sikorski - ZSCKR Leśna 13:7

Emocje trochę opadły, ale tylko na chwile. Pierwszy mecz finałowy o 3 miejsce rozegrany pomiędzy drużynami LO Wisznice i ZSCKR Leśna, odbył się bez większych spięć i niepotrzebnych nieporozumień. Wisznice bez żadnych kłopotów pokonały Leśną 18:7.

Wielki finał o mistrzostwo powiatu toczył się bardzo zacięcie, bramka za bramką. LO Sikorski i ZS Janów to drużyny grające na tym samym poziomie, ale to drużyna z Międzyrzeca okazała się lepsza wygrywając jedną bramką 11:10.

W całym turnieju sędziowie podyktowali aż 33 rzuty karne.

Jednym z wyróżniających się zawodników turnieju był Wojtczuk Piotr grający z numerem 15, uczeń LO Sikorski. W wielu sytuacjach potrafił sobie poradzić, jego gra była opanowana i nie dało się go wyprowadzić z równowagi. We wszystkich meczach jakie rozegrał było słychać od trenerów przeciwnych drużyn "Uwaga na 15!". Mimo to nie dał się zatrzymać i poprowadził drużynę do zwycięstwa.

Bramkarz drużyny LO Sikorski Hubert Woliński także wykazał się niezwykłym spokojem. Bronił bardzo skutecznie, wygrywał większość akcji "sam na sam".

Skład LO Sikorski: Kwaśniewski Filip, Woliński Hubert, Marczuk Dominik, Adamowicz Dawid, Zaniewicz Hubert, Mironiuk Rafał, Wojtczuk Piotr, Zacharuk Karol, Szykut Karol, Szczęśniak Mateusz, Młynarczyk Jakub, Grabowski Radek, Wasiluk Adrian, Michaluk Tomasz, Maciejewski Paweł, Nowosz Piotr.
Trener: Anna Kamińska.