Siatkarki drugie w Finale Regionu

Siatkarki drugie w Finale Regionu - Zdjęcie główne

SportSiatkarki drugie w Finale Regionu

Nasze siatkarki z UKS LO Sikorski były dosłownie kilka punktów od awansu do Finału Wojewódzkiego tegorocznej edycji Licealiady! Rozgrywane dziś w hali Liceum Ogólnokształcącego eliminacje regionu ukończyły na drugim miejscu.

W pierwszym meczu pewnie poradziły sobie z koleżankami z Łukowa. W pierwszym secie (od 16:18) zdobywając 7 punktów z rzędu, doprowadziły set do końca. Drugi rozpoczęły od dwóch asów serwisowych, a dalej spokojnie kontrolowały mecz. Wynik - 2:0 (25:16, 25:18)

Drugie spotkanie - mecz Studium-Celne Biała Podlaska i ZSP Technik Radzyń Podlaski skończył się wynikiem 2:0 (25:10, 25:8), więc o trzecie miejsce powalczyły radzynianki i łukowianki (0:2 - 23:25, 19:25).

W finale było gorąco (niektórzy nawet urwali się z zajęć, by pokibicować!) choć na początku zapowiadało się na pogrom naszych zawodniczek. Trener Marcin Śliwa prosił o czas przy stanie 9:14 i 10:17.. dla bialczanek. Skończyło się na 15:25 - co moim zdaniem było zagrywką taktyczną, by zdekoncentrować rywalki, a w następnym secie serią kilku punktów zdobytych bezpośrednio z zagrywki (Dominika Szafraniuk) wyjść na pięciopunktowe prowadzenie i spokojnie dokończyć (25:22). A tie-break to karuzela - najpierw przegrywały 3:6, doprowadziły do remisu, wygrywały 9:6.. by przy 12:11 stracić cztery punkty.

Skład UKS LO Sikorski: Monika Sójka, Ewelina Trojniak, Dominika Szafraniuk, Sylwia Włosek,
Magdalena Grochowska, Joanna Pietruszka, Ewelina Sidorczuk, Anna Kowalewska.
Trener: Marcin Śliwa.

Wyniki:

UKS LO Sikorski Międzyrzec Podlaski - ZS nr3 Łuków 2:0 (25:16, 25:18)
Studium-Celne Biała Podlaska - ZSP Technik Radzyń Podlaski 2:0 (25:10, 25:8)

mecz o III miejsce:

ZSP Technik Radzyń Podlaski - ZS nr3 Łuków 0:2 (23:25, 19:25)

finał:

UKS LO Sikorski Międzyrzec Podlaski - Studium-Celne Biała Podlaska 1:2 (15:25, 25:22, 12:15)