Autor: | Zdjęcie: Wojciech Więckowski

Rudniki minimalnie lepsze od gospodarzy. II Parafialny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów - Zdjęcie główne

SportRudniki minimalnie lepsze od gospodarzy. II Parafialny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów

Aż sześć drużyn wzięło udział w corocznym Parafialnym Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów, organizowanym przez parafię św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim. W zawodach wystąpiły drużyny z Rudnik, Mań, Turowa, Adamowa, Kożuszek oraz Międzyrzeca. Na Orliku Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 rozegrano piętnaście spotkań w których padło 36 bramek.

W meczu decydującym o pierwszym miejscu w turnieju Międzyrzec prowadzony przez ks. Grzegorza Wojdata uznał wyższość rywali z Rudnik minimalnie przegrywając 0:1. Drużyna Rudnik prowadzona przez trenera Emila Nasiłowskiego zgarnęła aż trzy nagrody turnieju.

Puchar Radnego Miejskiego Wojciecha Więckowskiego za pierwsze miejsce, statuetki dla najlepszego napastnika oraz bramkarza turnieju ufundowaną przez Radnego Miejskiego Konrada Karwowskiego - otrzymali Bartłomiej Semeniuk zdobywca 7 bramek oraz Piotr Barczuk.

W przerwie zmagań odbyły się dwa konkursy, żonglerki oraz strzał z połowy boiska do pustej bramki. W konkursie żonglerka, zwyciężył Paweł Pietruk (Manie) który odbił piłkę 25 razy. Do finału strzał z połowy boiska awansowało dwóch piłkarzy Bartłomiej Pękała (Turów) oraz Kamil Dzido (Adamów). Po długiej serii strzałów, wygrał Bartłomiej Pękała z Turowa.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz najlepsi zawodnicy poszczególnych zespołów plecaki szkolne ufundowane przez radnych miejskich Więckowskiego i Karwowskiego. Główny organizator turnieju parafia św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim ufundowała dla najmłodszego zawodnika Krzysztofa Chodzińskiego (Międzyrzec) oraz zawodniczki Wioli Komińczyk (Kożuszki) pamiątkowe nagrody oraz smaczne przekąski.