Rewelacyjne starty pływaków

Rewelacyjne starty pływaków - Zdjęcie główne

SportRewelacyjne starty pływaków

W miniony weekend 17-18.05. w Zamościu odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie "Puchar Roztocza". W zawodach wzięło udział 213 zawodników z 14 klubów. W zawodach wystartowało 13 zawodników z Międzyrzeca Podlaskiego. Podopieczni Wojciecha Lubańskiego błysnęli formą. W Rankingu Medalowym zajęli 2 miejsce zdobywając 27 medali (13 złotych, 10 srebrnych i 4 brązowe).

W kategorii najmłodszej 11 lat i młodsi znakomicie popłynął Jakub Jakimiak, który był bezkonkurencyjny w stylu dowolnym na dystansie 50, 100 i 200m. Oprócz zwycięstw uzyskał on znakomite czasy, które dały mu miejsce w pierwszej 10-tce w Polsce w Rankingu Ogólnopolskim. Na 50m st. dow. Kuba popłynął 30,37 co daje mu 1 miejsce w Polsce wśród 11-latków, Na dystansie 100m st. dow. uzyskał czas 1;08,72 jest to 5 miejsce w Polsce. W wyścigu na 200m Kuba popłynął 2;31,16 - 6 miejsce w Polsce.

Jakub Jakimiak - najlepszy zawodnik w kat. 11 lat i młodsi.

W zamojskich zawodach bardzo dobrze popłynęli również koleżanki i koledzy Kuby z klasy 4 pływackiej SP3. Ola Węgrzyniak była 3 razy 2 w stylu klasycznym na 50, 100 i 200m. Wyniki Oli to również ścisła czołówka Polskiego Rankingu. W Zamościu Ola popłynęła bardzo szybko 50m st. klas. 41,86 - 12 czas w Polsce na 1639 zawodniczek 11 letnich w Rankingu, 100m st. klas. - 1;32,09 - 15 w Polsce, 200m st. klas. - 3;22,72 - 9 lokata w Kraju. Kolejną zawodniczką 11 letnią, która uzyskała dobre wyniki była Eliza Lesiuk, która uplasowała się tuż za Olą i zajęła 3 razy 3 miejsce w st. klasycznym. Czas jaki uzyskała Eliza na dystansie 200m st. klas 3;29,17 daje jej 13 miejsce w Polsce. Dobrze zaprezentował się również Grzegorz Radzikowski, który startując w st. klas. zajął miejsce 1 na 200m i 2 na  50 i 100m. Dobre wyniki i swoje rekordy życiowe uzyskali również Bartłomiej Przychodzki i Mikołaj Puszkarski w st. grzbietowym, Piotr Sapiecha w st. dow. i Kuba Struk w st klas.

Równie dobrze poradzili sobie na zawodach starsi pływacy. Jakub Celiński (rocznik 2002) był bezkonkurencyjny na 50,100 i 200m st. klasycznym w kat. 12-13 lat. Kuba mimo młodszego rocznika (12 latek) pokonał konkurencję i 3 razy był najszybszy w st. klas. Czasy jakie uzyskał dały mu 1 miejsce w Polsce na dystansie 100 i 200m st. klas., a na 50m uzyskał 3 czas w Rankingu.

W roczniku 2001 najlepiej zaprezentowała się Oliwia Stefaniuk która wygrała rywalizację w stylu dowolnym. Oliwka pobiła swoje rekordy życiowe i uzyskała najlepsze wyniki w województwie i czołowe w Polsce. Jej koleżanka z klasy Zuzanna Celińska była najlepsza na 200m st. klas. uzyskując bardzo dobry czas 3;03,10 i 2 razy zajęła 4 miejsce. Kolejną szybko pływająca dziewczyną była delfinistka Zuzanna Włodarczyk (2001). Zuza zdobyła 1 miejsce na 200m st motylkowym., 2 na 100m i 3 na 50m.

Bardzo dobrze wypadła również najstarsza zawodniczka Huraganu Magdalena Suchota (1997), która była najlepsza w kat. 14 lat i starsi. Magda wygrała wszystkie swoje 4 wyścigi. Była bezkonkurencyjna na 50,100 i 200m st. grzb. i 100m st. zmiennym. Magda zajmuje bardzo wysokie miejsca w Polsce wśród Juniorów 17 letnich. W stylu grzbietowym jest najlepsza w województwie.

Magdalena Suchota - najlepsza zawodniczka w kat. 14 lat i starsi.

Świetne czasy jakie uzyskali pływacy z Międzyrzeca dały im wysokie miejsca w klasyfikacji Pucharu Roztocz. II miejsce za Avią Świdnik.

O bardzo dobrym występie zawodników Huraganu świadczy fakt, że w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę i zawodnika zawodów za sumę uzyskanych punktów w 4 startach nie zależnie od stylu pływacy z Międzyrzeca bardzo często odbierali nagrody i puchary.

Na wynik składały się wyniki na dystansie 50,100,200m w danym stylu + 100m st. zm.