Rekord Polski Celińskiego

Rekord Polski Celińskiego - Zdjęcie główne

SportRewelacyjną formą na zakończenie roku popisał się Jakub Celiński. Zawodnik Huraganu Międzyrzec podczas ogólnopolskich zawodów o puchar Konrada Czerniaka, które 22 grudnia odbyły się w Lublinie, poprawił rekord Polski na 50 m stylem klasycznym.

Podopieczny Wojciecha Lubańskiego przepłynął dystans w ciągu 31 sekund i 14 setnych. Poprzedni najlepszy czas w kraju uzyskał Bartosz Nowak. Zawodnik Delfina Elbląg dokonał tego dziewięć lat temu z czasem 31,33 s. Jest to pierwszy rekord Polski w historii międzyrzeckiego pływania.

Podczas zawodów w nowoczesnej Aqua Lublin startowało 493 zawodniczek i zawodników z 38 klubów z całej Polski. W klasyfikacji medalowej nasi pływacy zajęli czwarte miejsce z dorobkiem: trzech złotych medali, srebrnego i brązowego.

Celiński startował jeszcze na dystansie 50 m st. motylkowym. Uplasował się na drugim miejscu i uzyskał bardzo wartościowy wynik 27,70 s (drugi czas w Polsce wśród 13-letnich zawodników). Swoje dwa złote medale do kolekcji dołożył również Jakub Jakimiak, który zwyciężył wśród 12-letnich młodzików na na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Aleksandra Węgrzyniak, która stanęła na najniższym stopniu podium w wyścigu na 50 m stylem klasycznym.

Dużą atrakcją zawodów był pokazowy występ na dystansie 50 m stylem motylkowym wielokrotnego medalisty Mistrzostw Świata i Europy - Konrada Czerniaka. Pokaz pływania przez mistrza bardzo uskrzydlił młodych międzyrzeczan, bo prawie na wszystkich dystansach podopieczni Wojciecha Lubańskiego pobili rekordy życiowe.

Najlepsi z najlepszych

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika zawodów za sumę punktów za dwa starty wśród 13-latków zwyciężył Jakub Celiński, a wśród 12-latków Jakub Jakimiak.