Podsumowanie 3. kolejki II Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn

Autor: | Zdjęcie: Anna Węgrzyniak

Podsumowanie 3. kolejki II Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn - Zdjęcie główne

SportW sobotę, 11 października o godzinie 1800 na hali ZPO nr3 Międzyrzecki KS MOSiR Huragan podejmował drużynę Czołg AZS UW Warszawa. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:0 (25:19, 26:24, 25:15).

W sobotę, 11 października została rozegrana 3. kolejka II Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. Wówczas na halę ZPO nr3 przyjechała drużyna ze stolicy - Czołg AZS UW Warszawa. Pierwszy set zakończył się pewnym zwycięstwem Huraganu - 25:19. Drugi set był bardziej wyrównany niż pierwszy. Jednak i tym razem gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę pokonując siatkarzy z Warszawy 26:24. W secie trzecim siatkarze Huraganu nie dali szans gościom, pokonując ich 25:15. Dzięki temu zwycięstwu KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski przypisał do swojego konta 3 punkty. Po 1. oraz 3. kolejce (w 2. kolejce KS MOSiR Huragan pauzował), siatkarze Marcina Śliwy wskoczyli z 7 na 4 miejsce w tabeli tracąc do lidera MUKS Huragan Wołomin 5 punktów.

Grupie 4 znajdują się aż trzy drużyny ze stolicy - MOS WOla Warszawa, MKS MDK Legia Warszawa oraz Czołg AZ UW Warszawa. W 3. kolejce żadna z tych drużyn nie zdołała zejść z boiska z punktami - wszystkie przegrały swoje mecze wyjazdowe. Huragan Wołomin pewnie wygrał z MOS Wola Warszawa 3:0 (25:17, 25:17, 25:18), Centrum Augustów po 4 setach pokonał MKS MDK Legię Warszawę 3:1 (27:25, 23:25, 25:14, 25:17) natomiast Czołg AZS UW Warszawa poległ w Międzyrzecu 3:0 (25:19, 26:24, 25:15). W pozostałych meczach AZS UWM II Olsztyn rozgromił Wicher Wilkasy 3:0 (25:13, 25:11, 25:10), natomiast SKS Hajnówka w tej kolejce musiała pauzować.

Po 3. kolejkach MUKS Huragan Wołomin z 9 punktami zdołał utrzymać się na pozycji lidera. Na drugim miejscu również nie doszło do zmiany - KS AZ UWM II Olsztyn z 8 punktami plasuje się tuż za liderem. Z 3 miejsca spadła drużyna pauzująca - SKS Hajnówka (aktualnie 5 miejsce w tabeli), a na jej miejsce wskoczyła drużyna z Augustowa. Tuż za nią, na 4 miejscu i z 4 punktami plasują się siatkarze Marcina Śliwy.

Kolejne spotkanie KS MOSiR Huragan rozegra 18 października na wyjeździe. Wówczas Międzyrzecka drużyna zmierzy się z drużyną która nie zdołała jeszcze wygrać ani jednego seta - KS Wicher Wilkasy.