Piłkarze Huraganu ciągle niepokonani na własnym boisku!

Piłkarze Huraganu ciągle niepokonani na własnym boisku! - Zdjęcie główne

SportW niedzielę, 14 września na Stadionie Miejskim im. Bronisława Saczuka odbyły się dwa mecze - o godzinie 1400 Juniorów Starszych oraz o godzinie 1600 - Seniorów. Oba mecze nasza Międzyrzecka drużyna rozegrała z Lutnią Piszczac.

W niedzielnych meczach, festiwal strzelecki urządzili sobie Juniorzy Starsi Huraganu którzy pokonali Juniorów Starszych Lutni Piszczac aż 9:0 (4:0 do przerwy)! W poprzednim meczu na własnym boisku, Ci sami piłkarze wygrali 7:1 z Dwernickim Stoczkiem Łukowskim. Jak widać nasi Juniorzy Starsi są na fali i bardzo dobrze radzą sobie w lidze.

O godzinie 1600 na płycie boiska zameldowali się Seniorzy zarówno Huraganu jak i Lutni Piszczac. Większość akcji w pierwszej połowie toczyły się w środkowej części boiska, jednak już w 5 minucie Alan Olszewski wykonując rzut wolny ustrzelił spojenie słupka z poprzeczką. W 17 minucie Huraganowi udało się objąć prowadzenie - w pole karne wbiegł Krzysztof Kondraciuk który delikatnie podciął piłkę, a ta powędrowała obok bramkarza Lutni Piszczac - Krystiana Artymiuka - i wylądowała w bocznej siatce. 8 minut później bardzo dobrą okazję na wyrównanie mieli goście gdyż jeden z zawodników wychodził na pozycję sam na sam z bramkarzem Huraganu - Michałem Nowakiem. Ten jednak zdecydował się wyjść na 11 metr, a zawodnik Lutni oddając strzał z 13 metrów przestrzelił. W 39 minucie świetną interwencją popisał się golkiper Huraganu wybijając piłkę przed siebie, która wylądowała pod nogami piłkarza z Piszczaca, jednak jego dobitka była wyjątkowo niecelna. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił i Huragan zszedł z boiska z wynikiem 1:0.
Druga połowa rozpoczęła się od pierwszej zmiany - boisko opuścił Rafał Kwaśniewski, a jego miejsce zajął II trener Huraganu - Daniel Rostek. W 58 minucie sędzia pokazał pierwszą żółtą kartkę w spotkaniu, a otrzymał ją zawodnik Huraganu - Radosław Puścian. 7 minut później sędzia ponownie sięgnął po żółty kartonik, którym ukarał tym razem Kamila Boguckiego. W 68 minucie Michał Tusz postanowił przeprowadzić kolejną zmianę - tym razem boisko opuścił Krystian Kociszewski, a jego miejsce zajął Karol Golec. Dwie minuty później Kamil Bogucki ruszył z piłką ze środka boiska i strzałem na raty pokonał Artymiuka. Po drugiej bramce gra w szeregach Huraganu trochę się uspokoiła, jednak nie na długo. W 75 minucie boisko ze zdarnym kolanem musiał opuścić strzelec drugiej bramki - Kamil Bogucki, a jego miejsce zajął Marcin Tkaczuk. W tym samym momencie trener Lutni - Michał Kwiecień, na miejsce Jacka Mielnika wpuścił Mateusza Strojka, a trzy minuty później na boisku za Wojciecha Rudnickiego pojawił się piłkarz z numerem 9 - Szymon Chreścionko. 9 minut przed końcem Radosław Puścian we własnym polu karnym faulował Damiana Artymiuka, a sam poszkodowany strzałem z 11 metrów pokonał Michała Nowaka dzięki czemu goście uzyskali bramkę kontaktował. Po wykonanym rzucie karnym na boisku doszło do ostatniej zmiany w Huraganie - boisko opuścił Alan Olszewski, a jego miejsce zajął Łukasz Bartoszuk. Ostatnie regulaminowe 9 minut gry, gra w szeregach Huraganu była bardzo nerwowa. W 83 minucie doszło do kolejnej zmiany w zespole gości - na miejscu Tomasza Trochimiuka pojawił się Lambert Swend. Minutę później żółtą kartkę otrzymał strzelec kontaktowej bramki - Damian Artymiuk, natomiast 2 minuty przed regulaminowym czasem żółty kartonik ujrzał Krystian Korzeniewski. Przez ostatnie minuty Huragan starał się dotrzymać wynik i ta sztuka się udała - ostatecznie spadkowicz IV Ligi poległ przy Pszennej 2:1, a nasz Międzyrzecki zespół utrzymał pozycję vice-lidera.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć gdzie znajdują się zdjęcia zarówno z meczu Juniorów Starszych jak i Seniorów.

Skład Huraganu:
Michał Nowak - Radosław Puścian, Łukasz Węgrzyniak, Jakub Skrodziuk, Kamil Korniluk, Krzysztof Kondraciuk, Damian Zdunek, Alan Olszewski (81" Łukasz Bartoszuk), Rafał Kwaśniewski (46" Daniel Rostek), Kamil Bogucki (75" Marcin Tkaczuk), Krystian Kociszewski (68" Karol Golec).

Skład Lutni Piszczac:
Krystian Artymiuk - Maciej Ułanowski, Piotr Kurowski, Wojciech Rudnicki (78" Szymon Chreścionko), Łukasz Jaszczyński, Krystian Korzeniewski, Paweł Toczko, Daniel Mielnik, Damian Artymiuk, Tomasz Trochmiuk (83" Lambert Swend), Jacek Mielnik (75" Michał Kwiecień).

Żółte kartki:
Radosław Puścian (13"), Kamil Bogucki (20"), Damian Artymiuk (84"), Krystian Korzeniewski (88").

Bramki:
Krzysztof Kondraciuk (17" 1:0), Kamil Bogucki (70" 2:0), Damian Artymiuk (81" 2:1 - karny).