Pewne zwycięstwo Huraganu

Pewne zwycięstwo Huraganu - Zdjęcie główne

SportPewne zwycięstwo Huraganu

W niedzielę odbyła się 13 kolejka Bialskopodlaskiej Klasy Okręgowej. Była to ostatnia kolejka rundy jesiennej w której Huragan na własnym boisku podejmował ŁKS Łazy. Gospodarze w tym meczu odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo - 6:0.

Podczas całego meczu piłkarze Huraganu dominowali na boisku i tworzyli bardzo groźne akcje. Już na początku pierwszej połowy, a dokładnie w 9 minucie gospodarze przy pomocy obrońcy ŁKS-u wpakowali piłkę do siatki - była to bramka samobójcza. Wtedy mecz rozkręcił się jeszcze bardziej, a piłkarze Huraganu zaczęli coraz bardziej naciskać na przyjezdny zespół. Pomimo ciągłej obrony własnej bramki, goście próbowali wyjść z kontrą lecz szybko gospodarze odbierali im piłkę. W 23 minucie Piotr Wojtczuk podwyższył wynik na 2:0, natomiast 5 minut później ten sam zawodnik po świetnym podaniu Sebastiana Mazura strzelił kolejną bramkę dla Huraganu. Gospodarze ciagle naciskali i starali się wpakować jeszcze jedną bramkę przed przerwą. Ta sztuka udała się Mazurowi który w 36 minucie podwyższył wynik na 4:0. Co ciekawe podczas pierwsze połowy gościom nie udało się oddać żadnego strzału w światło bramki Michała Nowaka.

Na drugą połowę piłkarze Huraganu wyszli z chęcią zdobycia kolejnych bramek. Bezradność obrony ŁKS-u w 54 minucie wykorzystał Kamil Korniluk który strzelił piątą bramkę dla gospodarzy. Międzyrzeccy piłkarze pomimo ciągłych ataków na bramkę gości nie byli wstanie podwyższyć wyników. Aż do 76 minuty gdzie Kamil Bogucki po strzale z głowy wpisał się na listę strzelców i ustali wynik końcowy na 6:0.

Mecz ten zakończył rundę jesienną Bialskopodlaskiej Ligi Okręgowej. Aktualnie Huragan z 25 punktami zajmuje 2 miejsce w tabeli. Na pierwszy miejscu znajduje się Grom Kąkolewnica z 31 punktami, natomiast trzecie miejsce zajmuje Janowia Janów Podlaski która traci tylko jeden punkt do Huraganu.
Naszych piłkarzy czeka jeszcze jedno spotkanie w tym miesiącu - Puchar Polski, grupa: Lubelski ZPN - Biała Podlaska. Za tydzień, 17 listopada o godzinie 1200 zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Krynka. Mamy nadzieję, że podczas temu meczu odniosą takie same wysokie zwycięstwo jak w ostatnim meczu Ligi Okręgowej.