Na Serbinów nie ma mocnych

Na Serbinów nie ma mocnych - Zdjęcie główne

SportW Międzyrzecu Podlaskim rozegrany został drugi turniej o Mistrzostwo Województwa Młodzików w Piłce Siatkowej, będący eliminacjami do mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej. Udział w nim wzięło 11 zespołów podzielonych na dwie sześciozespołowe grupy.

Pierwsza grupa rywalizowała o miejsca 1-6, zaś druga o 7-12.  UKS Serbinów nie miał sobie równych. Podopieczni Joanny i Macieja Sobierajów kolejno po 2:0 pokonali: Międzyrzecką Trójkę, Cisy Nałęczów i Skałkę Annopol, 2:1 Avię Świdnik. Nawet porażka 1:2 z MKS-em Kraśnik nie wpłynęła na klasyfikację końcową. Lepszym stosunkiem małych punktów bialczanie uplasowali się na najwyższym stopniu podium. Zespół tworzą uczniowie pierwszej klasy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej.

W turnieju startował także drugi zespół Serbinowa. O rok młodsi siatkarze zajęli ósme miejsce. Mateusz Ossowski i spółka przegrali 0:2 ze zwycięzcą grupy Tempem Chełm, 1:2 z Międzyrzecką II Trójką oraz pokonali bez straty seta TPS Lublin i MKS II Kraśnik.

Po dwóch turniejach Serbinów przewodzi stawce. Bialczanie mają na koncie dwa zwycięstwa, czyli 50 pkt. Drugą lokatę piastuje MKS Kraśnik, zaś trzecią Skałka Annopol.