MUKS Gambit na czele Powiatu!

Autor: | Zdjęcie: ZPO3

MUKS Gambit na czele Powiatu! - Zdjęcie główne

SportMUKS Gambit na czele Powiatu!

Zespół Szkół w Łomazach po raz kolejny był gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Szkół Podstawowych Powiatu Bialskiego w Szachach rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wystartowały cztery drużyny: Łomazy, Konstantynów i nasza Jedynka i Trójka!

Drużyna Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II wystąpiła w  składzie: Paweł Węgrzyniak, Patrycja Waszczuk, Piotr Rzeńca, Patrycja Majczyna.

Wszyscy zawodnicy są członkami Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim, który działa przy Zespole Placówek Oświatowych Nr 3.

Zgodnie z oczekiwaniami zwyciężyła drużyna SP Nr 3, która pokonała wszystkich rywali i zdobyła komplet punktów. Drugie miejsce w powiecie zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim, której trzon stanowili również zawodnicy MUKS Gambit – Daniel Łosicki i Sebastian Szcześniak, Wiktor Siedlanowski i Milena Ancuta.

W dniu 12 grudnia 2012 roku Mistrzowie Powiatu Bialskiego Ziemskiego wyjeżdżają do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie będą walczyć w Finale Drużynowych Mistrzostw Województwa.