Mistrzostwa Kadetów i Młodziczek z mocnym akcentem naszych drużyn!

Autor: | Zdjęcie: Wojciech Więckowski

Mistrzostwa Kadetów i Młodziczek z mocnym akcentem naszych drużyn! - Zdjęcie główne

SportMistrzostwa Kadetów i Młodziczek z mocnym akcentem naszych drużyn!

Międzyrzec Podlaski Mistrzem Województwa Lubelskiego. Awansowaliśmy do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetów w województwie podkarpackim! Nasza ekipa dziewcząt zajęła również dobrą, siódmą lokatę, podczas IV Turnieju Mistrzostw Województwa Młodziczek w Krasnymstawie.

IV Turniej Mistrzostw Województwa Młodziczek
Krasnymstawie, 22-23.02.2014

Nasza ekipa dziewcząt zajęła dobrą 7 lokatę. W sobotę nasze młodziczki, w pierwszej lidze turnieju, uległy 0:2 TPS Lublin i przegrały 1:2 z Tomasovią Tomaszów Lubelski oraz ograły Szóstkę III Biała Podlaska 2:1 i w niedzielę zagrały o miejsca 5-8. W meczu półfinałowym o miejsca 5-6 uległy 0:2 Szóstce II Biała Podlaska, a w pojedynku finałowym o miejsca 7-8 ponownie zwyciężyły Szóstkę III Biała Podlaska 2:0.

Skład młodziczek UKS Międzyrzecka Trójka: Alicja Więckowska, Dominika Sidorczuk, Halczuk Małgorzata, Weronika Sidorczuk, Anita Celińska, Izabela Petruczenko, Aleksandra Chwedoruk, Małgorzata Buczak, Dominika Strep, Beata Lesiuk, Ognik Karolina, Wasiluk Martyna, Dybczak Weronika, Terlikowska Kinga, Zając Karolina.
Trener: Alicja Bernat.

W zawodach wzięły udział 24 zespoły. Zwycięzcą turnieju została pierwsza drużyna TKS Tomasovii, która w finale pokonała UKS Remis Świdnik 2:0. W meczu o trzecie miejsce TPS I Lublin zwyciężył SKS Szóstka I Biała Podlaska 2:1. Piąte - Sobieski Lublin, szóste - Szóstka II Biała Podlaska, siódme UKS Międzyrzecka Trójka, ósme - Szóstka III Biała Podlaska.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw województwa po czterech turniejach:

1. AZS UMCS TPS I Lublin 110 pkt
2. UKS Remis I Świdnik 107 pkt
3. TKS Tomasovia I Tomaszów Lub. 99 pkt
4. UKS Sobieski 46 Lublin 99 pkt
5. SKS Szóstka I Biała Podl. 96 pkt
6. UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podl. 92 pkt.

Turniej Finałowy o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego Kadetów
Międzyrzec Podlaski, 21-23.02.2014

• 21 luty piątek
UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski - MKS Kraśnik 3:0 (25:13,25:18,25:20)
LKS Cisy Nałęczów - UKS Serbinów Biała Podlaska 3:1 (22:25,25:16,25:20,25:18).

• 22 luty sobota
MKS Kraśnik - LKS Cisy Nałęczów 3:1 (21:25,25:21,25:14,25:16)
UKS Serbinów Biała Podlaska - UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski 3:2 (25:22,16:25,20:25,25:22,15:10)

• 23 luty niedziela

UKS Serbinów Biała Podlaska - MKS Kraśnik 3:0 (25:21,25:22,25:23)
UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski - LKS Cisy Nałęczów 3:1 (25:14,18:25,25:18,25:18)

Nagrody na Podsumowaniu Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego Kadetów w postaci pucharów i medali wręczali Burmistrz Miasta Międzyrzeca Podlaskiego Artur Grzyb, Prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie Krzysztof Iwańczuk, Prezes UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski Greta Wasąg. Kolejność końcowa Turnieju Dodatkowego:

1. UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski duże pkt. 5, w setach 8-4
  2. UKS Serbinów Biała Podlaska duże pkt. 5, w setach 7-53
  3. LKS Cisy Nałęczów duże pkt. 4, w setach 5-7
  4. MKS Kraśnik duże pkt. 4, w setach 3-7

Skład kadetów UKS Międzyrzecka Trójka: Radosław Iwanowski, Mateusz Nowosz, Karol Bogucki, Dominik Grzyb, Remigiusz Puszkarski, Michał Kot, Kacper Karpowicz, Bartosz Roszkowski, Łukasz Strep, Jakub Skólimowski, Piotr Stachnio, Karol Zaniewicz (Kapitan), Marcin Kusznieruk.
Trener: Zbigniew Bernat.

Dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności - sympatykom siatkówki za doping naszej drużyny kadetów. Potwierdziliśmy dość wyraźnie w ciągu trzech dni Turnieju Dodatkowego, że dzierżymy zwycięską palmę pierwszeństwa w lubelskim, zarówno po Rundzie Finałowej jak i po Turnieju Dodatkowym, w którym wziął udział zawodnik Serbinowa Biała Podlaska uczący się w SMS-ie. Zmiany, które nastąpiły po Turnieju przesuwają Serbinów Biała Podlaska na drugie miejsce w województwie, a spychają na trzecie LKS Cisy Nałęczów.