Medale naszych pływaków z ZPO3!

Autor: | Zdjęcie: archiwum ZPO3

Medale naszych pływaków z ZPO3! - Zdjęcie główne

SportMedale naszych pływaków z ZPO3!

Co prawda było to już dwa tygodnie temu, ale jeszcze nie informowaliśmy: nasze pływaczki i pływacy wręcz wspaniale spisali się w Finale Wojewódzkim Szkół Podstawowych w pływaniu! Jednym z najlepszych wyników w skali kraju w swojej kategorii błysnęła Oliwia Stefaniuk - 0,29,74 na 50m stylem dowolnym!

W Zamościu 04.12.2013r odbył się finał województwa lubelskiego szkół podstawowych w pływaniu na którym uczniowie pana Jarosława Mikołajczuka z ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim spisali się na „medal”. Startowało 12 najlepszych drużyn z  naszego województwa, wyłonionych w ramach eliminacji powiatowych, a następnie rejonowych zawodów.

Sztafeta pływacka dziewcząt w składzie: Oliwia Stefaniuk, Zuzanna Celińska, Zuzanna Włodarczyk, Klaudia Gomółka, Andżelika Urbaniuk, Julia Chudowolska, Wiktoria Piech, Aleksandra Węgrzyniak wywalczyła trzecie miejsce w województwie. Chłopcom poszło odrobinę słabiej i ostateczni zostali sklasyfikowani na miejscu szóstym.

W konkurencjach indywidualnych Mistrzynią Województwa na 50m stylem dowolnym została Oliwia Stefaniuk (czas 0,29,74) i jest to czas obecnie w tej kategorii wiekowej jeden z najlepszych w kraju na tym dystansie z uzyskanych w tym roku.
Na 50m stylem grzbietowym dziewcząt brązowy medal dla Zuzanny Celińskiej (czas  0,38,63). W stylu klasycznym, także trzecie miejsce w województwie zajął Jakub Celiński ( czas 0,40,19). Pozostali nasi zawodnicy startujący na finałach uplasowali się w środkowych częściach tabeli klasyfikacyjnej.