Kadetki nie zremisowały ze Świdnikiem

Kadetki nie zremisowały ze Świdnikiem - Zdjęcie główne

SportKadetki nie zremisowały ze Świdnikiem

Nasze siatkarki z UKS Międzyrzecka Trójka rozpoczęły zmagania o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego! Grupa do której trafiły wygląda mocno: Szóstka Biała Podlaska, MKS Opole Lubelskie, Sobieski 46 Lublin i Remis Świdnik. Inaugurując rozgrywki na własnej hali ograły dziewczęta z Świdnika 3:1.

Mimo, ze pierwsze, wyjazdowe spotkanie rozgrywek dziewczęta przegrały w Lublinie z Sobieskim 2:3, wciąż mają szansę awansować do Finałów Mistrzostw Województwa, które jednocześnie są eliminacją do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetek. 26 października zwyciężyły nad ekipą z Remisu Świdnik 3:1 (14:25,25:15,25:20,25:19), MVP meczu została Beata Lesiuk.

Skład UKS Międzyrzecka Trójka: Weronika Hryć (2-środkowa), Beata Lesiuk (4-środkowa), Dominika Sidorczuk (5-przyjumująca), Anita Celińska (6-rozgrywająca), Weronika Sidorczuk (7-przyjmująca), Małgorzata Buczak (8-przyjmująca), Natalia Czeczko (9-rozgrywająca-kapitan), Aleksandra Chwedoruk (10-przyjmująca), Izabela Czumer (11-przyjmująca), Dominika Rynn (12-przyjmująca), Iga Kryńska (14-środkowa), Aleksandra Sawczuk (13-libero).
Trener: Alicja Bernat.

Relacja ze spotkania:

• W pierwszym secie jedna zmiana przy stanie 9:16 - schodzi rozgrywająca Natalia Czeczko i wchodzi Anita Celińska (przekazanie funkcji kapitana dla Anity). Do końca meczu wykazała się dużym spokojem w rozegraniu i punktowała kiwnięciem z drugiej piłki, ale nie ustrzegła się kilku błędów w odbiciu palcami rozrzucając piłkę do koleżanek.
  • W drugim secie zmiana - schodzi środkowa Weronika Hryć i wchodzi Beata Lesiuk - do końca meczu bardzo dobra zagrywka punktująca przeciwnika i skuteczna gra w ataku na środku siatki.
  • W trzecim secie krótka zmiana powrotna schodzi Małgorzaty Buczak z Weroniką Sidorczuk. Weronika wchodzi przy stanie bardzo wyrównanego trzeciego seta 16:17 i schodzi przy 19:19.
  • W czwartej partii już bez zmian nasze zawodniczki ograły Świdnik 3 do 1 w setach!

Kolejny mecz w Międzyrzecu naszych kadetek już 23 listopada (w sobotę) z MKS Opole Lubelskie.
Zapraszamy sympatyków siatkówki na halę Trójki by dopingować naszym siatkarkom - wstęp wolny!