Kadeci zwyciężyli Chełm

Autor: | Zdjęcie: Wojciech Więckowski

Kadeci zwyciężyli Chełm - Zdjęcie główne

SportKadeci zwyciężyli Chełm

Koniec I rundy eliminacji Ligi Kadetów w grupie A. Po Kocku i Białej Podlaskiej przyszedł czas na Chełm i... po kolejnym wygranym 3:0 (25:18, 25:19, 25:9) spotkaniu nasi młodzi siatkarze na rundę rewanżową wychodzą niepokonani, bez straty choćby seta! MVP wczorajszego spotkania został Karol Zaniewicz.

Opis meczu:

Trener Zbigniew Bernat miał okazję sprawdzić w trakcie spotkania komplet zawodników testując różne ustawienia na boisku. To znak, że chociaż poważnie podszedł do rywala z Chełma to był przekonany, iż ten mecz zakończy się pozytywnie dla międzyrzeczan.
Pamiętajmy, że chełmianie są groźnym zespołem z wysokimi zawodnikami i bardzo ambitnym trenerem. Spotkanie z Chełmem przypieczętowało nasz awans do pierwszej czwórki Mistrzostw Województwa Lubelskiego Kadetów.

Pierwszy set i otwarcie 6:3 dla Trójki Międzyrzec, kolejne piłki to wyrównana gra 9:8 i 14:13 nieznaczna przewaga gospodarzy zarysowała się przy stanie 16:14 i duży odskok w końcówce seta 20:16 i 23:18, kończymy 25:18. W tym secie żaden z trenerów nie dokonał zmiany zawodników.

W kolejnej partii goście od początku grali bardzo skupieni i szanowali punkty co skutkowało tym, iż na tablicy wyników było 2:3, 7:7. W tym momencie rozpędu nabrała nasza ekipa zdobywając kilka punktów zapasu 11:8, 14:10. Chełmianie nie dawali za wygraną i zbliżyli się na dwa oczka 17:15, ale to wszystko na co było stać przyjezdnych, bo wynik seta został przesądzony na 22:17 i końcóweczka - 25:19.

Jedna zmiana w tym secie z naszej strony przy stanie 21:17 - boisko opuszcza Bartosz Roszkowski a wchodzi na parkiet Miachał Kot. Od początku trzeciej odsłony idziemy "łeb w łeb" do wyniku 3:3. I co się dzieje? Ostatnie ciekawe akcje widzimy przy 8:5, a potem Marcin Kusznieruk i spółka wchodzi na zagrywkę i demoluje po koleii zawodników z Chełma 14:6, 22:8 i meczowa 25:9. To deklasacja albo zmęczenie podróżą gości z Chełma! W tej odsłonie w drużynie międzyrzeckiej mają okazję zaprezentować się Piotr Stachnio na środku za Remigiusza Puszkarskiego, Jakub Skólimowski za Łukasza Strepa i Mateusz Nowosz za Radosława Iwanowskiego.

Trzeba stwierdzić, iż rotacje zawodników w naszym zespole nie zakłóciły przebiegu seta a wniosły ożywienie w drużynie i doping licznie zgromadzonych kibiców (ok. 60 osób). Gratulacje całej ekipie z trenerem na czele, a szczególne dla Karola Zaniewicza za skuteczne rozrzucanie piłek do naszych zawodników!

Skład UKS Międzyrzecka Trójka: Karol Zaniewicz (5-rozgrywający-kapitan), Marcin Kusznieruk (8-przyjmujący), Remigiusz Puszkarski (1-środkowy), Bartosz Roszkowski (3-atakujący), Karol Bogucki (7-przyjmujący), Radosław Iwanowski (12-środkowy), Łukasz Strep (13-Libero I) oraz Piotr Stachnio (2-środkowy), Mateusz Nowosz (9-środkowy), Michał Kot (10-atakujący), Jakub Skólimowski (14-Libero II)
Trener: Zbigniew Bernat