Juniorzy Starsi Huraganu wciąż na fali!

Juniorzy Starsi Huraganu wciąż na fali! - Zdjęcie główne

SportJuniorzy Starsi Huraganu wciąż na fali!

W sobotę, 10 maja na stadionie przy ulicy Pszennej 3 miały odbyć się trzy mecze - o godzinie 1100 w ramach I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, o godzinie 1300 w ramach I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych oraz o godzinie 1600 w ramach Bialskopodlaskiej Ligi Okręgowej. Dwa pierwsze mecze odbyły się tak jak zaplanowano, na trzeci drużyna Dwernickiego Stoczka Łukowskiego nie dotarła.

Juniorzy Starsi Huraganu o godzinie 1100 zmierzyli się z piłkarzami Avii Świdnik. Pierwsze 45 minut potoczyło się tak jak planowano - gospodarze zeszli na przerwę prowadząc 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Alana Olszewskiego, Dominik Marczuk świetnym strzałem z głowy wpakował piłkę do siatki.
Druga połowa to już była dominacja piłkarzy Huraganu. W 48 minucie ponownie Alan Olszewski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, lecz tym razem to Piotrek Wojtczuk trafił do siatki rywali. W 49 minucie goście zdołali strzelić bramkę kontaktową, lecz dwie minuty później Piotrek Wojtczuk podwyższył wynik spotkania na 3:1. W 63 minucie ponownie bramkarz gości został pokonany, lecz tym razem przez Patryka Kociszewskiego. Wynik na 5:1 ustalił w 78 minucie Piotrek Wojtczuk który w tym meczu ustrzelił hat-tricka. KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski (Juniorzy Starsi) 5:1 GPTS Avia Świdnik (Juniorzy Starsi)

W drugim, sobotnim meczu który rozpoczął się o godzinie 1300 Juniorzy Młodsi Huraganu podejmowali piłkarzy Juniorów Młodszych Avii Świdnik. Pomimo serii porażek które ostatnio spotykają naszych młodszych piłkarzy tym razem nie ulegli, lecz również nie wygrali. Zdołali wywalczyć 1 punkt gdyż mecz zakończył się wynikiem 1:1. Remis niestety niczego nie zmienił, Juniorzy Młodsi Huraganu nadal zajmują ostatnie miejsce w grupie.

O godzinie 1600 na płycie boiska oprócz piłkarzy Huraganu mieli pojawić się również piłkarze Dwernickiego Stoczka Łukowskiego. Jak się okazało drużyna ta nie dojechała na spotkanie. Do trenera Huraganu - Jacka Syryjczyka - zadzwoniła Pani Prezes zespołu gości która prosiła o przełożenie meczu na inny termin, pomimo, że termin ten został ustalony trzy miesiące temu. Niestety zmiana terminu nie była możliwa i mecz miał odbyć się w sobotę tak jak planowano. Okazało się jednak, że piłkarzom ze Stoczka Łukowskiego zepsuł się nagle autobus przez co nie mogli dojechać na spotkanie. Ile w tym prawdy? Ciężko powiedzieć, ale jedno jest pewne - jeżeli zespół Dwernickiego Stoczka Łukowskiego nie przedstawi potwierdzonego przez policjantów dokumentu, że autobus rzeczywiście uległ awarii, wówczas na konto Huraganu zostaną dopisane trzy punktu. Jeżeli dokument zostanie przedstawiony wówczas mecz odbędzie się w innym terminie.

[Aktualizacja 2014.05.16] Dokument, o którym mowa w powyższy akapicie nie został przedstawiony, więc do konta naszych piłkarzy dopisujemy trzy punkty! Aktualnie zajmujemy 4. miejsce z jednym oczkiem straty do miejsca drugiego i.. 11 do lidera. Pojutrze nasza drużyna wyjeżdża do Dobrynia, a 25 maja podejmuje Victorię Parczew.

W najbliższą niedzielę, 18 maja, Huragan zagra na wyjeździe z LZS Dobryń. W kolejną niedzielę, 25 maja, podejmie na własnym stadionie Victorię Parczew.

Skład Huraganu (Juniorzy Starsi): Jóżwik - Skrodziuk (75' F. Kwaśniewski), Marczuk, Mojs, Grabowski – H. Zaniewicz, Olszewski, Kurenda, Korgol - Wojtczuk, P. Kociszewski