Jakimiak i Celiński w reprezentacji!

Jakimiak i Celiński w reprezentacji! - Zdjęcie główne

SportPo przerwie wakacyjnej pływacy i pływaczki Huraganu zaczęli intensywną pracę, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu jesiennego.

Pierwszymi zawodami w nowym sezonie była Liga Wojewódzka Juniorów (13 lat i starsi), która odbyła się w Puławach. W zawodach wzięło udział 159 zawodników i zawodniczek z  klubów. Wśród nich wystartowało 13 zawodników z Międzyrzeca: Magdalena Suchota, Zuzanna Celińska, Zuzanna Włodarczyk, Aleksandra Węgrzyniak, Eliza Lesiuk, Jakub Celiński Jakub Jakimiak, Wiktor Chojnacki, Bartłomiej Przychodzki, Grzegorz Radzikowski, Mikołaj Puszkarski, Aleksander Mikołajczuk i Damian Wysokiński.

Bardzo dobre starty naszych pływaków dały w rywalizacji drużynowej czwarte miejsce w województwie. Najlepiej zaprezentowali się: Jakub Celiński i Magdalena Suchota. Kuba pomimo jeszcze swojego młodego wieku - 14 lat, zajął drugie miejsce na dystansie 100 m st. klasycznym i był czwarty na dystansie 100 m st. zmiennym. Magda zwyciężyła na dystansie 50 m st. grzbietowym i zajęła czwarte miejsce na 100m st. zmiennym.

Znakomite starty w stylu klasycznym odnotowały Zuzanna Celińska - czwarte miejsce i Aleksandra Węgrzyniak, która była siódma. Ósme miejsce na 100 m st. motylkowym zajęła Zuzanna Włodarczyk. Jakub Jakimiak był dwa razy dziewiąty na 100 m st. motylkowym i dowolnym. Bardzo dobrze zaprezentowała się sztafeta 4 x 50 m st. klasycznym zajmując drugą pozycję. Sztafeta płynąca w składzie Jakub Celiński, Magdalena Suchota, Wiktor Chojnacki i Zuzanna Celińska uległa tylko Zawodnikom z AZS UMCS Lublin.

Najlepszy w kraju

22 i 23 października w Krajowie odbyły się Grand Prix Polski w pływaniu. W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników ze 106 klubów z całej Polski, a wśród nich najlepsi polscy pływacy z olimpijczykami, medalistami Mistrzostw Świata i Europy na czele. Huragan Międzyrzec Podlaski reprezentował Jakub Celiński, który potwierdził swoją wysoką formę.

Czasy jakie uzyskał Kuba w poszczególnych startach były bardzo wartościowe, co pozwoliło mu wygrać klasyfikację na najlepszego juniora 14-letniego. O wszechstronności i sile naszego zawodnika świadczy fakt, że w rankingu ogólnopolskim wśród rówieśników, jest obecnie na pierwszym miejscu w Polsce aż na pięciu dystansach: 50, 100, i 200 m st. klasycznym, 100 m st. motylkowym i 100 m st. zmiennym. Drugie miejsce zajmuje na dystansach: 50 m st. grzbietowym i motylkowym oraz 200 m st. zmiennym.