Huragan w 3 setach pokonał Czołg

Autor: | Zdjęcie: GRZEGORZ_KOKOSZKIEWICZ

Huragan w 3 setach pokonał Czołg - Zdjęcie główne

SportHuragan w 3 setach pokonał Czołg

W sobotę, 15 marca odbyła się 8 kolejka w ramach II Ligi Piłki Siatkowej. Międzyrzecki KS MOSiR Huragan na hali przy ZPO3 podejmował Czołg AZS UW Warszawa. Siatkarze Olafa Wekera musieli uznać wyższość gospodarzy i przegrali 3:0 (28:26, 25:11, 25:17).

Mecz rozpoczął się o godzinie 1800. Pierwszy set był bardzo zacięty ponieważ obie drużyny prezentowały się bardzo dobrze. Gra punkt za punkt sprawiła, że set ten zakończył się grą na przewagi. Goście nie wytrzymali presji dzięki czemu set pierwszy zakończył się wygraną siatkarzy Huraganu - 28:26.
Set drugi rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Przy stanie 7:1 trener gości postanowił wziąć czas ponieważ gra nie układała się po ich myśli. Niestety dla przyjezdnych nic to nie dało ponieważ wynik szybko uległ zmianie na 18:7. Pewne prowadzenie siatkarzy Marcina Śliwy sprawiło, że set zakończył się bardzo szybko wynikiem 25:11.
Set trzeci to już była tylko formalność. Spora ilość błędów gości sprawiła, że gospodarze szybko wyszli na 6-ścio punktowe prowadzenie. Przy stanie 17:10 każdy kibic który pojawił się na hali był pewien, że mecz zakończy się wynikiem 3:0. I tak też się stało ponieważ Huragan nie dał szans Czołgowi i trzecią partię wygrał 25:17.
MVP meczu został Sylwester Kasjaniuk

Aktualnie Huragan z 20 pkt zajmuje drugie miejsce. Pierwsze z tą samą liczbą punktów, lecz z lepszym bilansem setów zajmuje KS AZS UWM II Olsztyn.

Podczas 10 kolejki która odbędzie się 12 kwietnia do Międzyrzeca przyjadą siatkarze Wicher Wilkasy. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie!