Huragan pokonany w Kąkolewnicy

Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Kokoszkiewicz

Huragan pokonany w Kąkolewnicy - Zdjęcie główne

SportHuragan pokonany w Kąkolewnicy

W niedzielę (27 kwietnia) w ramach Bialskopodlaskiej Ligi Okręgowej, lider grupy - Grom Kąkolewnica podejmował na własnym stadionie zajmujący trzecie miejsce w grupie Huragan Międzyrzec Podlaski. Jedyna bramka w spotkaniu padła już w 4 minucie meczu. Grom Kąkolewnica - Huragan Międzyrzec Podlaski 1:0.

Mecz rozpoczął się pechowo dla piłkarzy Huraganu. Już w 2 minucie trener gości - Jacek Syryjczyk musiał wpuścić na boisko Rafała Korgola za Wojciech Pyrgiela który doznał kontuzji. Dwie minuty później na 20 metrze piłkę otrzymał piłkarz Gromu - Karol Borkowski który ruszył w stronę bramki Michała Nowaka. Borkowski nie zmarnował sytuacji i pewnym strzałem tuż obok lewej ręki Nowaka wpakował piłkę do siatki Huraganu. Po bramce gra się uspokoiła przez co kolejne minuty to walka w środku pola. W 11 minucie piłkarze Huraganu stworzyli świetną sytuację aby wyrównać, lecz Sokołowski pewnie obronił strzał Boguckiego. Gra ponownie przeniosła się na środek boiska i żadna z drużyny ponownie nie mogła stworzyć dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. W 20 minucie Huragan próbował zaatakować gospodarzy. Akcja ta jednak została zatrzymana ręką przez co gracz Kąkolewnicy - Kosel otrzymał żółtą kartkę. Na 16 metrze piłkę ustawił Łukanowski, lecz przy dośrodkowaniu bramkarz Gromu piąstkując wybija piłkę. Po tej akcji piłkarze Huraganu ponownie atakują, a piłkarze Gromu zatrzymują akcję faulem. Kolejny strzał na bramkę gospodarzy który Sokołowski ponownie broni. W 24 minucie goście ponownie atakują, niestety tym razem Kowalczyk z 10 metra oddaje bardzo niecielny strzał. Minutę później do świetnej sytuacji dochodzą gospodarze - dośrodkowanie Wajszczuka i bliski zdobycia drugiej bramki był Borkowski, piłka jednak przechodzi nad poprzeczką. Kolejne minuty to dominacja piłkarzy Huraganu. Niestety pewne interwencje obrony Gromu sprawiają, że przyjezdni nie są wstanie oddać strzału w stronę bramki Sokołowskiego. W 40 minucie piłkarz Gromu - Głowniak wychodzi na czystą pozycję, na szczęście w ostatniej chwili Nowak lewą ręką broni strzał, a goście otrzymują rzut rożny który ponownie broni Nowak. Końcówka pierwszej połowy należała do piłkarzy Huraganu. Niestety żadna z akcji nie dała wyrównania przez co pierwsze 45 minut kończy się wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się atakiem Huraganu. W 46 minucie Sokołowski ponownie ratuje gospodarzy przed straceniem bramki. 5 minut później Sierpień wpadł z piłką w pole karne piłkarzy Jacka Syryjczyka, jednak obrońca Huraganu wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny. Pomimo ciągłych ataków Huraganu, nadal brakuje postawienia kropki nad "i". Najpierw w 59 minucie po wyłożeniu piłki przez Kowalczyka obrona Gromu przerywa akcję wykopując piłkę na rzut rożny. W 63 minucie z rzutu wolnego swoich sił próbuje Bogucki. Jego strzał mija ustawiony na 20 metrze mur, jednak Sokołowski wybija piłkę. Minutę później ponownie Bogucki przy piłce i do tego sam na sam z bramkarzem. Niestety próba przelobowania Sokołowskiego kończy się fiaskiem - piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Po intensywnych opadach deszczu piłka jest na tyle śliska, że w 70 minucie podczas próby jej złapania, wypada z rąk bramkarza gospodarzy. Jednak w ostatniej chwili Sokołowski naprawia swój błąd i wybija piłkę z linii bramkowej. Po tej sytuacji boisko opuścił były gracz Huraganu - Michał Grudziński, a jego miejsce zają Krasuski. Od 85 minuty Huragan dominował na boisku. Niestety dominacja to nie wszystko, świetna postawa golkipera Gromu sprawia, że gospodarze nie tracą bramki, a spotkanie kończy się wygraną Kąkolewnicy 1:0.

Kolejny mecz Huraganu już w najbliższy czwartek, 1 maja o godzinie 1600. Wówczas do Międzyrzeca na stadion im. Bronisława Saczuka przy ulicy Pszennej 3 przyjadą piłkarze Granicy Terespol. Podczas 4 kolejki Terespol poległ na własnym stadionie z piłkarzami Huraganu 0:4. Jak będzie tym razem? Okaże się już w najbliższy czwartek, serdecznie zapraszamy!

Skład Gromu Kąkolewnica: Sokołowski – Wajszczuk, Szcześniak, Sokół, Kosel (73 Kalenik), Chromik, Grudziński (65 Krasuski), Borkowski, M. Muszyński, Sierpień (80 Grzywacz), Głowniak.
Skład Huragan Międzyrzec Podlaski: Nowak – Puścian, Marczuk, Tusz, Korniluk, Pachulec (78 Bartoszuk), Zdunek (81 Kondraciuk), Łukanowski, Pyrgiel (2 Korgol), Kowalczyk, Bogucki.