Huragan pokonany na własnym stadionie

Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Kokoszkiewicz

Huragan pokonany na własnym stadionie - Zdjęcie główne

SportHuragan pokonany na własnym stadionie

W niedzielę (6 kwietnia) piłkarze Międzyrzeckiego Huraganu rozegrali pierwszy mecz rundy rewanżowej w ramach Bialskopodlaskiej Ligi Okręgowej. Niestety mecz nie zakończył się dla nas pozytywnym wynikiem - Huragan Międzyrzec Podlaski 2:3 Janowia Janów Podlaski.

Pierwsza połowa zaczęła się dość nerwowo, a sama gra była bardzo niedokładna zarówno po stronie gości jak i gospodarzy. Jednak już w pierwszych minutach piłkarze Huraganu zdołali stworzyć groźne sytuacje bramkowe, niestety żadna z nich nie zakończyła się strzałem w światło bramki. W 11 minucie Hubert Łukanowski pewnym strzałem wpakował piłkę do siatki, dzięki czemu gra się uspokoiła. Piłkarze z Janowa byli bezradni, a gospodarze ciągłymi atakami próbowali strzelić drugą bramkę. Udało się to w 29 minucie dzięki Kamilowi Kornilukowi który podwyższył wynik spotkania. Dziesięć minut później bramkę kontaktował trafiła Janowia przez co pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1.
Druga połowa nie zaczęła się dla nas najlepiej. Gra Huraganu nie była dokładna, sporo strat oraz niedokładnych podań spowodowało, że goście rzucili się do ataku. Efektem tego była w w 58 minucie bramka wyrównująca. Trzy minuty później podczas zamieszania w polu karnym jeden z zawodników Janowi upadł, a sędzia odgwizdał rzut karny dzięki czemu goście wyszli na prowadzenie. Pomimo ciągłych prób ataku na bramkę Janowi wynik nie uległ zmianie, a cały mecz zakończył się przegraną Huraganu 2:3.
Aktualnie Huragan znajduje się na 3 miejscu w grupie. Do lidera - Grom Kąkolewnica traci 9 punkty, zaś do drugiego miejsca (Janowia Janów Podlaski) 2 punkty. Kolejny mecz w ramach Ligi Okręgowej odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 1600. Na stadionie przy ulicy Pszennej 3 Międzyrzecki Huragan podejmie drużynę Bizonu Jeleniec.

Bramki dla Huraganu:

11" Hubert Łukanowski (1:0)
29" Kamil Korniluk (2:0)

Skład Huraganu: Michał Nowak - Radosław Puścian, Mateusz Łobejko (Michał Tusz), Damian Zdunek (Jakub Skrodziuk), Kamil Korniluk (Krzysztof Kondraciuk) - Kamil Bogucki, Wojciech Pyrgiel, Daniel Rostek, Hubert Łukanowski - Stanisław Pachulec (Piotr Wojtczuk), Łukasz Kowalczyk.
Trener: Jacek Syryjczyk.

Przypominamy również, że już 9 kwietnia (środa) o godzinie 1700 w ramach 1/4 Finału Pucharu Polski Huragan na własnym stadionie zmierzy się z Podlasie Biała Podlaska. Serdecznie zapraszamy na Stadion Miejski im. Bronisława Saczuka przy ul. Pszennej 3!

Więcej szczegółów nt. terminarzu wiosennego naszych piłkarzy: Start rundy wiosennej!