Huragan pokonany na własnej hali

Huragan pokonany na własnej hali - Zdjęcie główne

SportHuragan pokonany na własnej hali

W sobotę, 1 lutego na hali ZPO3 o godzinie 1800 Międzyrzecki Huragan w ramach drugiej rundy (w naszym przypadku Play-Out'y) podejmował drużynę z Olsztyna. Pomimo zaciętego meczu to goście okazali się lepsi i wygrali 0:3 (20:25, 23:25, 25:27).

Set pierwszy rozpoczął się zdecydowanie na korzyść gości. Gra dla siatkarzy trenera Marcina Śliwy w ogóle się nie układa przez co siatkarze AZS UWM Olsztyn szybko zaczęli prowadzić 1:6. Ciągłe próby dogonienia wyniku kończyły się niepowodzeniem. Końcówka seta należała do siatkarzy trenera Andrzeja Grygołowicza przez co set zakończył się wynikiem 20:25.

Set drugi okazał się bardziej wyrównany niż pierwszy. Przy prowadzeniu przez Huragan 2:0, siatkarze z Olsztyna zaczęli szybko odrabiać straty przez co wyszli na prowadzenia 2:3. W secie tym zdawało się, że Huragan zdoła doprowadzić do stanu 1:1 w setach ponieważ w pewnym momencie Nowacki i spółka prowadzili 22:18. Niestety końcówka okazała się jeszcze gorsza niż w secie pierwszym przez co set drugi zakończył się wynikiem 23:25.

Set trzeci rozpoczął się tak samo dobrze jak set drugi. Przy wyniku 5:1 wszystko wskazywało na to, że gra naszej drużyny się uspokoiła przez co siatkarze popełniają mniej błędów. Niestety goście szybko zdołali dogonić wynik przez co tablica pokazywała 8:7. Wtedy też zaczęła się gra punkt za punkt, natomiast końcówka seta była bardzo zacięta. Po grze na przewagi zwycięstwo odniosła ekipa z Olsztyna wygrywając set trzeci 25:27, a cały mecz 0:3.

Następny mecz odbędzie się w środę, 5 lutego w Warszawie. Podczas tego spotkania siatkarze Marcina Śliwy zmierzą się z Czołg AZS UW Warszawa. Natomiast w sobotę, 8 lutego na halę ZPO3 przyjedzie Zawkrze Mława. Wszystkich zainteresowanych kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy na środowy wyjazd do Warszawy na mecz z Czołgiem! Zapisy pod numerem telefonu: 513 666 628.

Wyjściowe składy:

KS MOSiR Huragan: Nowacki Tomasz (kapitan), Łęgowski Paweł, Kasjaniuk Sylwester, Musiał Wiktor, Jesień Bartosz, Wieczorek Jacek, Sadowski Jakub (libero)
Trener 1: Marcin Śliwa
Trener 2: Bartosz Jesień

AZS UWM Olsztyn: Kurmin Dariusz (kapitan), Mazek Paweł, Chełchowski Krystian, Guzewicz Kamil, Olender Łukasz, Borkowski Paweł, Pichłacz Maciej (libero)
Trener: Andrzej Grygołowicz