Huragan mistrzem rundy jesiennej!

Huragan mistrzem rundy jesiennej! - Zdjęcie główne

SportMiędzyrzecka drużyna Huraganu doskonale radzi sobie w Bialskopodlaskiej Lidze Okręgowej. Po rozegranych 12 kolejkach jest liderem w grupie, a ostatnie zwycięstwo z wiceliderem potwierdziło, że piłkarze z Międzyrzeca są głównymi faworytami do awansu do IV Ligi.

Huragan świetnie radzi sobie w Bialskopodlaskiej Lidze Okręgowej. W 12. kolejce piłkarze Michała Tusza zmierzyli się na wyjeździe z wiceliderem - ŁKS Łazami. Po wygranym meczu 3:1 Międzyrzecka drużyna umocniła się na pozycji lidera mając przewagę 8 punktów.Niedzielne, wyjazdowe spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla piłkarzy Huraganu. Już w 11 minucie po podaniu Kamila Boguckiego piłkę do siatki Bartłomieja Szaniawskiego wpakował Piotr Wojtczuk. Przewaga na boisku naszych piłkarzu sprawiła, że w szeregach gospodarzy doszło do nerwowej gry. w 16 minucie meczu, sędzia główny pokazał pierwszą żółtą kartkę. Został nią ukarany piłkarz z Łaz - Rafał Przezdziak. Cztery minuty później gospodarze zdołali stworzyć dobrą sytuację do wyrównaniu, jednak piłka przeleciała tuż obok bramki Michała Nowaka. W 27 minucie sędzia ponownie pokazał żółty kartonik, tym razem dla piłkarza Huraganu - Radosława Puściana, natomiast 10 minut później żółty kartonik obejrzał Robert Momot. W 43 minucie po wrzutce Radosława Puściana, Krystian Kociszewski trąca piłkę głową, a ta, tuż obok słupka ląduje w siatkę gospodarzy dzięki czemu Huragan wychodzi na dwubramkowe prowadzenie. Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy Dariusz Kwieć - piłkarz ŁKS Łazy - dostaję żółtą kartkę za niepotrzebne dyskusję.
Druga połowa rozpoczęła się jeszcze lepiej dla piłkarzy Huraganu. Już w 49 minucie Krystian Kociszewski mógł strzelić kolejną bramkę, jednak trafił w słupek. Pięć minut później Michał Nowak świetnie broni strzał Roberta Momota. W 56 minucie pierwszą zmianę postanowił przeprowadzić trener Huraganu - plac gry opuścił Radosław Puścian, a jego miejsce zajął Marcin Tkaczuk. Cztery minuty później w szeregach gospodarzy również dochodzi do zmiany - za Daniela Baka na placu gry pojawia się Radosław Sierpiński. W 61 minucie również i Łukasz Bartoszuk opuścił boisko, a jego miejsce zajął Alan Olszewski. Sześć minut później Jakub Skrodziuk faulował piłkarza gospodarzy w polu karnym przez co sędzia podyktował 11-stkę. Pomimo świetnej okazji, na strzelenie bramki kontaktowej, piłkarz z Łaz nie wykorzystuje sytuacji i strzela w środek bramki gdzie Michał Nowak pewnie interweniuje wybijając piłkę. W 76 minucie Paweł Sych postanowił przeprowadzić kolejną zmianę - za Mateusza Wysokińskiego na placu gry pojawił się Damian Tchórzewski. Trzy minuty później świetny strzał zza pola karnego oddaje Radosław Sierpiński, piłka odbija się od poprzeczki i ląduje w siatce golkipera Huraganu. Po strzeleniu bramki kontaktowej gra w szeregach Huraganu zaczęła robić się nerwowa. Gospodarze uwierzyli, że ten mecz nie jest jeszcze przegrany, jednak pomimo ciągłych ataków nie potrafili oddać celnego strzału na bramkę Michała Nowaka. W 80 minucie dochodzi do kolejnej zmiany w drużynie Huraganu - boisko opuszcza Krystian Kociszewski, a jego miejsce zajmuje Rafał Kwaśniewski. Sześć minut później Alan Olszewski miał świetną sytuację na pokonanie bramkarza gospodarzy, jednak jego strzał lewą nogą zostaje obroniony. W 88 minucie na boisku za Piotra Wojtczuka pojawia się Karol Golec, natomiast w doliczonym czasie gry Kamil Bogucki ustala wynik na 3:1.
Po wyjazdowym zwycięstwie nad wiceliderem, Huragan z 11 wygranymi meczami i 1 zremisowanym zajmuje pierwsze miejsce w grupie. Do końca rozgrywanej rundy został już tylko jeden mecz z LZS Dobryń który odbędzie się w najbliższą niedzielę (9 listopada) na Stadionie Miejskim im. Bronisława Saczuka. Jednak dzięki 8-śmio punktowej przewadze nad wiceliderem, pewnej jest, że drużyna Huraganu zostanie mistrzem rundy jesiennej! Serdecznie gratulujemy!