Grad bramek na Pszennej. Huragan 7:0 LZS Dobryń

Grad bramek na Pszennej. Huragan 7:0 LZS Dobryń - Zdjęcie główne

SportGrad bramek na Pszennej. Huragan 7:0 LZS Dobryń

W spotkaniu 7 kolejki Bialskopodlaskiej Klasy Okręgowej Huragan na własnym boisku wygrał z LZS Dobryń 7:0. Gole strzelali: Sebastian Mazur (23” i 45”), Kamil Bogucki (30”), Łukasz Kowalczyk (41”), Hubert Łukanowski (74”), Damian Zdunek (80”) oraz Rafał Kwaśniewski (88”).

Spotkanie goście rozpoczęli tak jak sprzed dwoma tygodniami GLKS Rokitno – w dziesiątkę. Grający z przewagą jednego zawodnika Huragan natychmiast ruszył do ataków. Niestety na bramkę było trzeba czekać aż do 23 minuty – wtedy Sebastian Mazur nie dał szans bramkarzowi gości i wpakował piłkę do siatki. 7 minut później pięknym podaniem Mazur odegrał piłkę Kamilowi Boguckiemu, a ten wykończył akcję podwyższając wynik na 2:0. Po 30 minutach pierwszej połowy gra się wyrównała lecz piłkarze Huraganu wciąż chcieli iść za ciosem i strzelić jeszcze parę bramek. Udało się to w 41 minucie – strzał Łukasza Kowalczyka podwyższył prowadzenie na 3:0. Natomiast tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Sebastian Mazur ponownie pokonał bramkarza gości ustalając wynik na 4:0.

Na drugą część meczu Huragan wyszedł z identycznym nastawieniem. Podopieczni Jacka Syryjczyka dążyli do zdobycia piątek gola. W 60 minucie na boisku pojawił się Paweł Rusinek zastępując Karola Golca. Tuż po 10 minutach od pierwszej zmiany Łukasz Węgrzyniak wystawił piłkę Kamilowi Boguckiemu, a ten został faulowany w polu karnym przez bramkarza który po tym incydencie został ukarany czerwoną kartką. Nie pozostało nic innego jak wykorzystać jedenastkę – Hubert Łukanowski pewnym strzałem podwyższył wynik na 5:0. W 77 minucie trener postanowił wprowadzić dwie zmiany:  za Łukasza Kowalczyka wszedł Rafał Kwaśniewski, natomiast za Sebastiana Mazura na boisku zameldował się Arkadiusz Rostek. Ostatnie dziesięć minut należało do gospodarzy. W 80 minucie Damian Zdunek strzelił 6 bramkę dla Huraganu. Po tym golu płytę boiska opuścił Radosław Puścian który został zastąpiony przez Bartłomieja Chilimoniuka. Wynik na 7:0 w 88 minucie ustalił Rafał Kwaśniewski. Po tym pewnie wygranym meczu piłkarze Huraganu aktualnie zajmują 3 miejsce w tabeli. Do lidera – Unii Żabików tracą 3 punkty, natomiast do vice-lidera – Grom Kąkolewnica zaledwie 1 punkt. Kolejny mecz, 6 października Huragan rozegra na wyjeździe z Victorią Parczew. Tydzień później na własnym boisku podejmą aktualnego liderka – Unię Żabików.