Do trzech razy sztuka - województwo jest nasze!

Do trzech razy sztuka - województwo jest nasze! - Zdjęcie główne

SportDo trzech razy sztuka - województwo jest nasze!

W kraśnickiej hali im. Arkadiusza Gołasia odbył się finał województwa Licealiady w siatkówce. Drużyna z Międzyrzeca była w grupie z Biłgorajem i Zamościem. Oba mecze grupowe wygrane po 2:0 - pierwszy z Biłgorajem (25:18, 26:24) i nawet bez pięciominutowej przerwy nasi siatkarze rozegrali drugi mecz z Zamościem (25:18 i 25:19). W drugiej grupie były drużyny ze Świdnika (cały skład ligowy), Dęblin i Lublin.

W finale spotkaliśmy się ze Świdnikiem. Pierwszy set oddaliśmy świdniczanom 15:25, w drugim pokazaliśmy prawdziwą międzyrzecką siatkówkę i wygraliśmy 25:20. Drugi set okazał się bardzo emocjonujący, ze względu na pomyłki sędziów, którzy nie zauważyli błędu ustawienia u naszych przeciwników przez co straciliśmy aż dwa punkty. Zawodnik z Międzyrzeca zauważył ten "mały" błąd i stracone punkty zostały cofnięte. Tie break był rozegrany punk za punkt jednak nasi "złoci" siatkarze pokonali Świdnik 15:13.

W czerwcu odbędą się MISTRZOSTWA POLSKI, życzymy naszym siatkarzom równie dobrego wyniku jak w mistrzostwach województwa!

Skład LO Sikorski: Michał Jabłoński, Piotr Trzpil, Radosław Łubik, Marcin Wasiluk, Artur Kieruczenko, Karol Daniluk, Damian Roszkowski, Jakub Czaban, Artur Młynarczuk, Mariusz Ostapowicz, Mateusz Stańczuk, Mateusz Janeczko.
Trener: Marcin Śliwa.

MVP Turnieju: Piotr Trzpil (LO Sikorski).