Bieg Międzyrzeckich Jeziorek przyciąga coraz więcej osób

Bieg Międzyrzeckich Jeziorek przyciąga coraz więcej osób - Zdjęcie główne

SportW sobotę na Stanicy Żeglarskiej odbył się IV Bieg Międzyrzeckich Jeziorek na dystansie 10 km oraz Nordic Walking na 5 km. W biegu na 10 km wystartowało ponad 90 osób, zaś z kijkami maszerowało ponad 40 osób. Oprócz osób miejscowych, na Międzyrzeckich Jeziorkach pojawili się również uczestnicy z Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Terespola, Lublina, Warszawy jak i z Gdańska oraz z Krakowa.

Czwarta edycja Biegu Międzyrzeckich Jeziorek która odbył się w sobotę, 30 sierpnia przyciągnął sporą ilość osób nie tylko z Międzyrzeca i z okolic. Zawodnicy wyruszyli z terenu stanicy żeglarskiej, biegli przy restauracji Zacisze i ścieżkami nad brzegiem Międzyrzeckich Jeziorek. Do mety dotarli chodnikiem przy ulicy Zahajkowskiej.

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce w biegu na 10 km zajął Paweł Młodzikowski z Adamowa. Aby pokonać wyznaczony dystans 10 km potrzebował 33 minuty i 13 sekund. Drugie miejsce zajął Paweł Pakuła z Wisznic który bieg ukończył z czasem 36 minut i 23 sekund. Jako trzeci metę przekroczył Międzyrzeczanin - Paweł Siejko w czasie 36 minut i 40 sekund.
Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Pajdosz z Białej Podlaskiej z czasem 43 minuty i 13 sekund. Miejsce drugie z czasem 44 minuty i 18 sekund zajęła Mariola Stasiewicz z Międzyrzeca Podlaskiego. Ostatnie miejsce na podium zajęła Gizela Grabińska z Warszawy która potrzebowała 45 minut i 06 sekund na pokonanie dystansu 10 km.
Pełną klasyfikację końcową oraz podział na kategorię znajdziemy tutaj: Wyniki biegu na 10 km

W marszu Nordic Walking na dystansie 5 km trzy pierwsze miejsca wśród mężczyzn zajęli uczestnicy z Białej Podlaskiej. Miejsce pierwsze z czasem 31 minut i 49 sekund zajął Piotr Wetoszka. Miejsce drugie Marek Mandziuk - 32 minuty i 28 sekund, zaś miejsce trzecie zajął Krzysztof Piech z czasem 32 minuty i 58 sekund.
Wśród kobiet najlepsza okazała się Jolanta Kaparuk pochodząca z Wors która dystans 5km pokonała w czasie 33 minut i 21 sekund. Miejsce drugie z czasem 34 minuty i 27 sekund zajęła Katarzyna Jendruchniewicz z Międzyrzeca Podlaskiego. Jako trzecia na metę przybyła Jolanta Uss z Białej Podlaskiej - 35 minut i 22 sekundy.
Pełną klasyfikację końcową oraz podział na kategorię znajdziemy tutaj: Wyniki Nordic Walking na 5 km