5 bramek i 2 karne w meczu Huraganu z Sokołem

5 bramek i 2 karne w meczu Huraganu z Sokołem - Zdjęcie główne

Sport5 bramek i 2 karne w meczu Huraganu z Sokołem

Gdy większość mieszkańców Międzyrzeca i okolic brała udział w I Pikniku Rodzinnym na Stanicy Żeglarskiej, wówczas piłkarze Huraganu na Stadionie Miejskim im. Bronisława Saczuka rozgrywali 23 kolejkę w ramach Bialskopodlaskiej Ligi Okręgowej. W meczu padło pięć bramek, z czego dwie z rzutów karnych. Huragan 4:1 Sokół Adamów.

Początek spotkania zaczął się bardzo dobrze dla gości. Już w 4 minucie piłkarze z Adamowa wywalczyli rzut wolny na 30 metrze. Strzał okazał się bardzo niecelny dzięki czemu bramkarz Huraganu - Michał Nowak nie musiał interweniować. 6 minut później goście wyszli z kontrą i znaleźli się na połowie Huragnu z przewagą jednego zawodnika. Pomimo przewagi nie wykorzystali sytuacji i oddając strzał zza pola karnego piłka powędrowała obok słupka golkipera Huraganu. W 15 minucie pierwszej połowy świetnie piłkę dośrodkował Łukasz Bartoszuk do Alana Olszewskiego który z pierwszej piłki uderzył nad poprzeczką. Minutę później Karol Golec faulował Mateusza Wróblewskiego w polu karnym, a sędzia podyktował 11-stkę dla gości. Piłkę na 11 metrze ustawił Włodzimierz Wrzosek i pewnym strzałem pokonał Nowaka dzięki czemu piłkarze z Adamowa wyszli na prowadzenie. W 22 minucie Hubert Łukanowski postanowił sprawdzić czujność bramkarza gości - Marcina Dzido oddając strzał z 15 metrów. Jednak piłka powędrowała obok słupka bramki strzeżonej przez bramkarza z Adamowa. Przez kolejne 15 minut większość gry toczyła się w środku pola. Dopiero w 36 minucie Huragan przeprowadził groźną akcję, niestety zakończoną strzałem prosto w bramkarza przez Stanisława Pachulca. 6 minut później świetną okazję do podwyższenia wyniku mieli piłkarze Sokołowa Adamów. Marcin Kasak wyszedł sam na sam z bramkarzem Huraganu jednak Nowak zdołał podbić piłkę, a Michał Tusz wybił ją na rzut rożny. W 43 minucie Bartoszuk wbiegł w pole karne i został faulowany. Sędzia postanowił odgwizdać drugą 11-stkę którą Łukanowski wykorzystał i wyrównał wynik spotkania. Dwie minuty później Łukanowski dograł do Bartoszuka który wykorzystuje sytuacje i trafia bramkę po której sędzia kończy pierwszą połowę. Huragan 2:1 Sokół Adamów.
W przerwie trener Huraganu - Jacek Syryjczyk postanowił zdjąć z boiska Karola Golca, a na jego miejscu wstawić Piotra Wojtczuka. Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do Huraganu. W 48 minucie Daniel Rostek minimalnie się pomylił i oddał strzał nad poprzeczką, 10 minut później Wojtczuk trafia w słupek. Każdy z kibiców czekał z niecierpliwością na kolejną bramkę. I tak w 58 minucie piłka ląduje w siatce bramkarza gości, jednak chorągiewka sędziego liniowego została uniesiona sygnalizując pozycję spaloną. W 59 minucie boisko opuścił strzelec drugiej bramki dla Huraganu - Łukasz Bartoszuk, a jego miejsce zajął Damian Zdunek. 4 minuty później Olszewski dośrodkowuje z rzutu rożnego, a Wojtczuk trafia do siatki dzięki czemu Huragan prowadzi dwiema bramkami. W 74 minucie trener Huraganu postanowił przeprowadzić trzecią zmianę. Za Alana Olszewskiego na placu gry pojawił się Rafał Korgol, a 5 minut później Daniel Rostek zostaje zmieniony za Jakuba Skrodziuka. W 85 minucie kolejną świetną sytuację mieli piłkarze Huraganu. Łukanowski dograł do Pachulca który minimalnie się pomylił i strzela tuż obok słupka. 5 minut później Zdunek z lewej nogi oddaje strzał i piłkę po raz 4 z własnej siatki musi wyjmować Marcin Dzido. Po pewnym zwycięstwie - 4:1 - z Sokołowem Adamów Huragan wyprzedził Janowie Janów Podlaski o 2 punkty i aktualnie zajmuje 3 miejsce w grupie. Kolejny mecz piłkarze Huraganu rozegrają na wyjeździe 15 czerwca z zajmujący 11 miejsce w tabeli Orkanem Wojcieszków.

Skład Huraganu:
Michał Nowak - Radosław Puścian, Dominik Marczuk, Michał Tusz, Kamil Korniluk, Łukasz Bartoszuk (59" Damian Zdunek), Daniel Rostek (79" Jakub Skrodziuk), Hubert Łukanowski, Alan Olszewski (74" Rafał Korgol), Stanisław Pachulec, Karol Golec (45" Piotr Wojtczuk).

Skład Sokół Adamów:
Marcin Dzido - Michał Facon, Włodzimierz Wrzosek, Radosław Boruc, Przemysław Garbacik, Karol Nowicki, Jarosław Bosek, Junior Bajikila, Patryk Nowicki, Mateusz Wróblewski, Marcin Kasak.

Bramki:
Włodzimierz Wrzosek (16" karny 0:1), Hubert Łukanowski (43" karny 1:1), Łukasz Bartoszuk (45" 2:1), Piotr Wojtczuk (63" 3:1), Damian Zdunek (90" 4:1).