3:0 na wyjeździe Huraganu

3:0 na wyjeździe Huraganu - Zdjęcie główne

SportSiatkarze z Międzyrzeca Podlaskiego zapomnieli o porażce w trzech setach z MOS-em Wola Warszawa i w sobotę w takich samych rozmiarach ograli SMS PZPS II Spałę.

- Pierwszy i drugi set toczył się pod nasze dyktando. Mimo że gospodarze w obu partiach zdobyli ponad 20 punktów, nie było zagrożenia wyniku. Zyskaliśmy przewagę, którą potrafiliśmy dowieźć do końca - mówi Piotr Maj. Szkoleniowiec Huraganu podkreśla, iż w trzeciej odsłonie to młodzież ze Spały zbudował kilku punktową nadwyżkę i w pewnym momencie trudno było myśleć o dobrym zakończeniu. - Całe szczęście, że zaczęliśmy odrabiać straty i zwyciężyliśmy - dodaje.

Dawno nie było takiej sytuacji, by nasi siatkarze triumfowali na wyjeździe, dzięki wygranej 3:0. - To budujące, że nie straciliśmy seta i potrafiliśmy wrócić do gry w ciężkim momencie. Graliśmy w specyficznej, bo bardzo wielkiej hali. Miejscowi są do niej przyzwyczajeni, a my mamy zupełnie inne warunki do treningu. W miarę szybko przyzwyczailiśmy się do nowych okoliczności i odnieśliśmy pewną wygraną - przyznaje.

Maj podkreśla, iż w Spale niejeden zespół straci punkty. - Już mówiłem, że ten zespół złożony jest z najzdolniejszej młodzieży i czas pracuje na ich korzyść. Będą wygrywać. Dla nich najważniejsze jest łapanie doświadczenia i walka w mistrzostwach Polski w swojej kategorii wiekowej - mówi.

Co ciekawe, na boisku przebywał jeden skład. Szkoleniowiec nie dokonał żadnej zmiany. - Nie było to potrzebne, gdyż "żarło", a wtedy nie trzeba nic zmieniać. Chłopcy świetnie wykonywali założenia taktyczne, stąd stabilizacja składu, która dała nam finalny wynik - dodaje.

Po dwóch meczach wyjazdowych ekipa Huraganu będzie gościć rywali we własnych progach. W sobotę do Międzyrzeca Podlaskiego przyjedzie Centrum Augustów, które ograło 3:0 MOS Wolę Warszawa, z którą kolei nasi przegrali na inaugurację. - Mamy materiał i będziemy go analizować. Postaramy się znaleźć plan na przeciwników. Będziemy chcieli wygraną przywitać się z własną publicznością. Zapraszamy wszystkich na spotkanie - kończy Maj.

SMS PZPS II Spała - Huragan Międzyrzec Podl. 0:3 (21:25, 23:25, 23:25)

Huragan: Nowacki, Sobieszczak, Gołębiowski, Lechowski, Gajosz, Kępka, Bielecki (libero).

9.SMS PZPS II Spała200:6
NASTĘPNA KOLEJKA (12.10., godz. 17:00): Huragan - Centrum, Legia - SMS PZPS II Spała, Metro - BAS Białystok, AZS UWM Olsztyn - Bestios, MOS Wola - pauza.