Podejrzana paczka z białym proszkiem wywołała alarm Sedarze

kultura Paczka z podejrzanym białym proszkiem wywołała zamieszanie na terenie międzyrzeckiego zakładu drobiarskiego Sedar. Substancja okazała się nietoksyczna i nieszkodliwa dla ludzi.  Policja obecnie ustala czym właściwie jest.

(McM)

Opublikowano: 6 grudnia 2019 12:28 | Aktualizacja: 6 grudnia 2019 12:28

Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło w dniu 5 grudnia. Wtedy też do zakładu drobiarskiego w Międzyrzecu Podlaskim wpłynęła przesyłka listowa. Okazało się, że po otwarciu, przesyłka zawierała dziwny biały proszek. Zaniepokojenie pracownicy oraz dyrekcja zakładu zgłosiła sprawę od razu na policję, zgodnie z procedurami obowiązującymi w firmie. Pojawiła się Straż Pożarna oraz specjalna jednostka chemiczna straży pożarnej z Lublina, która sprawdzała zawartość przesyłki. W pewnym momencie ruch w zakładzie został wstrzymany. Pracownicy nie byli wypuszczani z budynków firmy, nikogo również nie wpuszczano.

Specjalna jednostka straży pożarnej, która ma możliwość analizy tego typu substancji, sprawdziła ją dokładnie. Wykluczono radioaktywność, czy biologiczne oddziaływanie na środowisko.

- Sama substancja okazała się nietoksyczna i nie powodowała żadnego zagrożenia. Pracownicy po tym mogli opuścić zakład. Był to swojego rodzaju prawdziwy test postępowania w sytuacji kryzysowej. Postąpiliśmy zgodnie z naszymi wewnętrznymi procedurami które mówią o tym, że bezpieczeństwo pracowników jest na pierwszym miejscu - mówi Grażyna Prokopiuk, dyrektor generalny Sedar S.A.

 

 

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu tygodnika "Wspólnota".

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.