Reklama

Reklama

Minusowy rok szpitala w Międzyrzecu. Przez przepisy i covid

Opublikowano: wt, 3 sie 2021 09:39
Autor:

Minusowy rok szpitala w Międzyrzecu. Przez przepisy i covid - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Rada Powiatu Bialskiego negatywnie oceniła sytuację ekonomiczno-finansową międzyrzeckiego szpitala za 2020 r., gdyż jego strata wyniosła aż 3,85 mln zł. Jednak lekarze i pielęgniarki walczący z pandemią otrzymają nagrody.

Reklama

Znacząca część ostatnich obrad samorządu powiatowego była poświęcona Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej (czyli szpitalowi) w Międzyrzecu. Radni mieli zatwierdzić roczne sprawozdanie finansowe SP ZOZ za 2020 r. oraz dokonać oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej lecznicy.

Radni mogli oprzeć się na dokumentach przygotowanych przez Elwirę Charewicz, skarbnika powiatu bialskiego. Bazowała ona na sprawozdaniu dyrektora z działalności SP ZOZ oraz opinii biegłego rewidenta. Okazuje się, że ostatecznie z bilansu wynika, iż w minionym roku międzyrzecki szpital poniósł stratę 3 847 000 zł.

 

Kumulacja kłopotów

Z przedstawionego przez dyr. SP ZOZ raportu wynikało, iż na złe wyniki finansowe miało wpływ kilka negatywnych czynników. M.in. wzrost kosztów działalności szpitala, przede wszystkim narzuconych przepisami prawa.

Obciążeniem były podwyżki płacowe wynikające m.in. z podwyższenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego. Na problemy ekonomiczne szpitala wpływał też niewystarczający poziom finansowania świadczeń medycznych, gdy Narodowy Fundusz Zdrowia dodatkowo wymagał inwestowania w infrastrukturę i remonty. Wreszcie sytuacja epidemiczna związana z Covid-19 wymusiła zmianę funkcjonowania placówki do marca 2020 r. Szpital musiał dużo wydać na środki dezynfekcyjne i środki ochrony osobistej oraz sprzęt medyczny i zaadaptowanie oddziałów szpitalnych na oddział Covid.

 

 (…)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

    Gość

    Szpitalem od lat zarządza PSL. Jak zarządza widać po zamykanych oddziałach i jakości obsługi. To jest katastrofa.