Reklama

Reklama

Gmina Drelów : Oczyszczalnia ścieków w przyszłym roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay/zdjęcie pogladowe

Gmina Drelów : Oczyszczalnia ścieków w przyszłym roku - Zdjęcie główne

foto pixabay/zdjęcie pogladowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Wójt gminy Drelów poinformował na sesji, że planowaną od kilku lat inwestycję dotyczącą budowy oczyszczalni ścieków w Drelowie prawdopodobnie uda się rozpocząć w przyszłym roku. Gmina ma szansę pozyskać na ten cel ok. 3 mln zł dofinansowania.

Reklama

- To dużo za mało na całą kanalizację i oczyszczalnię ścieków w Drelowie, natomiast dobre i to na początek -  mówił wójt Piotr Kazimierski podczas sesji rady gminy.

Działka za 47 tys. zł już została zakupiona, to prawie cztery hektary gruntów przy rzece Dziegciarka. Powstanie tam oczyszczalnia wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Projekt będzie zakładał możliwość zrzutu do oczyszczalni ścieków z przydomowych instalacji. Jeszcze w tym roku gmina przygotuje potrzebną dokumentację i ogłosi przetarg.
 
- Myślę, że za trzy miliony złotych jesteśmy w stanie zbudować oczyszczalnię w stanie surowym. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, nie będzie jakichś niespodzianek, to być może do końca kadencji budowa oczyszczalni ścieków będzie w dużym zaawansowaniu - dodał wójt.
 
Jeśli dojdzie do budowy oczyszczalni, gmina chciałaby rozszerzyć zakres działalności Gminnego Zakładu Usług Wodociągowych i Gospodarki Komunalnej o działalność związaną z gospodarką ściekową.
 
 
- Jestem bardzo zadowolony z pracy GZUWiGK. Dźwignęli nie tylko rozbudowę wodociągu i jego modernizację. Świetnie sobie radzą, jeśli chodzi o porządek i współpracę z jednostkami organizacyjnymi - chwalił wójt. - W związku z tym, że zakład świetnie działa, trzeba im dołożyć roboty - zażartował Kazimierski.
 
Zapowiedział także, że władze gminy będą zabiegać o zakup nowego pojazdu asenizacyjnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy