Dwa zwycięstwa bez straty seta! Trójka Międzyrzec coraz wyżej w tabeli

Informacje międzyrzeckie Siatkarze Trójki wrócili na zwycięskie tory. W ostatnich dwóch spotkaniach zwyciężyli bez straty seta. Dzięki temu przesunęli się na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Następne spotkanie rozegrają na wyjeździe. Ich przeciwnikiem będzie drużyna Czarnych Rząśnia.

Szybkie 3:0 z "Czerwoną latarnią"

Nieco ponad godzinę trwało spotkanie Trójki z zespołem z ostatniego miejsca w tabeli. AZS UWM Olsztyn co prawda postawił się w pierwszej oraz trzeciej partii, jednak to nie wystarczyło, by wydrzeć chociażby seta graczom Marcina Śliwy.

Międzyrzeczanie swoją siłę pokazali zwłaszcza w drugim secie, gdy pokonali swoich rywali do 13. Doskonałe zawody tego dnia rozegrał jeden z zawodników z najdłuższym stażem w drużynie - Patryk Sobieszczak, który tuż po meczu otrzymał nagrodę MVP spotkania od jednego ze sponsorów międzyrzeckiego zespołu.

Trójka Międzyrzec Podlaski - AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:23, 25:13, 25:23)

Trójka: Jankuniec, Sobieszczak, Kępka, Jurkowski, Jesień, Klepacz, Kołodziej (libero) oraz Dembowski, Nowacki (kapitan), Leppert, Gonera, Lechowski, D. Szaniawski, M. Szaniawski

Pozostałe wyniki 15. kolejki:

• Centrum Augustów - Czarni Rząśnia 2:3 (25:12, 25:15, 19:25, 26:28, 12:15)
  • KKS Kozienice - Lechia II Tomaszów Maz. 3:1 (25:20, 19:25, 25:18, 25:19)
  • MOS Wola Warszawa - Arka Chełm 1:3 (21:25, 21:25, 25:20, 16:25)
  • Metro Warszawa - Sparta Grodzisk Maz. 0:3 (14:25, 21:25, 15:25)
  • Camper Wyszków - SMS PZPS II Spała 3:1 (23:25, 28:26, 25:17, 26:24)
Rewanż za porażkę w Augustowie

Trójka przed tygodniem rozegrała także mecz z Centrum Augustów. W pierwszym meczu międzyrzeczanie ulegli zawodnikom z województwa podlaskiego 1:3. Tym razem to Bartosz Jesień i spółka okazali się lepsi.

Pierwsze dwa starcia to zwycięstwa do 21, jednak w ostatniej partii Trójka musiała się napocić, by zwyciężyć całe spotkanie bez straty seta. Za najlepszego zawodnika spotkania uznano kapitana międzyrzeckiego zespołu - Tomasza Nowackiego.

Trójka Międzyrzec Podlaski - Centrum Augustów 3:0 (25:21, 25:21, 27:25)

Pozostałe wyniki 14. kolejki:

• Arka Chełm - Metro Warszawa 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:19)
  • SMS PZPS II Spała - KKS Kozienice 3:2 (25:12, 25:27, 19:25, 25:19, 15:12)
  • Czarni Rząśnia - Camper Wyszków 3:2 (25:22, 20:25, 16:25, 31:29, 15:7)
  • AZS UWM Olsztyn - Sparta Grodzisk Maz. (Przełożone)
  • Lechia II Tomaszów Maz. MOS Wola Warszawa (Przełożone)
W sobotę wyjazd

Kolejne spotkanie Trójka rozegra już w ten weekend na wyjeździe. Ich przeciwnikami będą zawodnicy Czarnych Rząśnia, którzy obecnie znajdują się na siódmym miejscu.

Więcej informacji oraz wypowiedź MVP ostatniego spotkania - Patryka Sobieszczaka, w jutrzejszym wydaniu Wspólnoty.