Reklama

Reklama

Poznaliśmy Aktywne Kobiety z gminy Międzyrzec

Opublikowano: 18 marca 2021 07:38
Autor: (McM)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas 8 Forum Kobiet Gminy Międzyrzec Podlaski w Wysokim, którego hasłem przewodnim był Fenomen kobiety miało miejsce podsumowanie konkursu "Kobieta Aktywna Gminy Międzyrzec Podlaski"

Reklama

Konkurs miał na celu uhonorowanie aktywności kobiet na różnych płaszczyznach funkcjonowania w lokalnej społeczności. W konkursie zostały wyłonione laureatki w trzech  kategoriach:

Kobieta Kultury : Zofia Stepulak z Berezy – zgłoszona do konkursu przez zespół ludowy „Ale Baby” z kapelą z Berezy. Mieszka i prowadzi działalność rolniczą w Berezie. Na co dzień zajmuje się hodowlą kurcząt, uprawia też aronię. Jest kobietą zaangażowaną w promowanie kultury na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski jest członkiem zespołu ludowego „Ale Baby”, wyjątkowo aktywnie angażuje się w organizację dożynek (np. poprzez pracochłonne zbieranie zbóż do wicia wieńca), uczestniczy w festiwalach, przeglądach i konkursach o tematyce kultury tradycyjnej i ludowej. Należy do koła gospodyń wiejskich oraz  klubu seniora w Berezie. Pani Zofia jest kobietą wspierającą, uczynną, pełną pozytywnej energii, dla której przeciwności losu nie stanowią przeszkody w pomaganiu innym oraz w aktywności społecznej.

Kobieta Przedsiębiorca : Elżbieta Chodzińska z Kożuszek – Pani Elżbieta jest Prezesem Międzyrzeckiej Spółdzielni Socjalnej „RAZEM”, w której zatrudnia wiele utalentowanych i wartościowych kobiet z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski. Pani Elżbieta nie tylko tworzy miejsce pracy, ale i miejsce realizacji zawodowych umiejętności. Daje tym samym kobietom wiarę we własne możliwości, okazję do osobistego rozwoju oraz wykorzystuje potencjał tkwiący w kobietach z terenu gminy. Pani Elżbieta jest kobietą wielozadaniową – kreatywną, wytrwałą, nieustannie dbającą o rozwój oraz rentowność Spółdzielni, wiecznie w biegu. Pozyskuje zlecenia oraz środki na funkcjonowanie Spółdzielni, zarażając wciąż energią, pasją do życia, służąc pomocą i wsparciem. Pani Elżbieta jest równocześnie Prezesem Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego Gminy Międzyrzec, pozyskuje milionowe środki na realizację projektów społeczno-edukacyjnych na terenie gminy, nie szczędząc swojego prywatnego czasu na działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Kobieta Społecznik :  Katarzyna Tymoszuk z Krzewicy – Jest nauczycielem języka angielskiego i na co dzień pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach. Czynnie uczestniczy w życiu społecznym miejscowości, w której mieszka – Krzewicy oraz angażuje się w wiele wydarzeń organizowanych na terenie całej Gminy Międzyrzec Podlaski. Z własnej inicjatywy pisze projekty ukierunkowane na rozwój dzieci i młodzieży, pozyskując dofinansowanie na ich realizację. Wśród nich znajduje się projekt „School as local centers of revitalization and keeping national identity”, w ramach którego dzieci poznały kulturę innych państw i wzięły udział w bezpłatnych wyjazdach na Białoruś i Słowację, a także projekt „Mamy moc!”, w ramach którego dzieci uczyły się samodzielności i rozwijały swoje talenty wokalne i taneczne. Swoją postawą Pani Katarzyna zachęca do zdrowego trybu życia.

Laureatki udekorowali wójt gminy Krzysztof Adamowicz, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pietruk, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim Magdalena Chodzińska oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim Sylwia Hubica. W kameralnej uroczystości udział wzięli także radni – Edward Kopron oraz Jarosław Czapski, a także Michał Teofilski z Urzędu Gminy Międzyrzec Podlaski i Klaudia Baj – pracownik GOK, która uświetniła wydarzenie muzycznie grą na gitarze i śpiewem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.