Reklama

Reklama

Międzyrzec pomaga przedsiębiorcom

Opublikowano: 10 marca 2021 06:25
Autor: (McM)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Międzyrzecka Rada Miasta przyjęła dwie uchwały, które umożliwiają pomoc przedsiębiorcom. Dotyczy to m.in. właścicieli restauracji, hoteli i siłowni, czyli podmiotów, które poniosły największe straty w związku z epidemią koronawirusa.

Reklama

Na zwolnienia z podatku od nieruchomości mogą liczyć przedsiębiorcy, u których wystąpił spadek przychodów o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu przypadającym po 31 stycznia 2020 r. (w porównaniu do miesiąca poprzedniego lub tego samego miesiąca poprzedniego roku).

Dotyczy to właścicieli: restauracji i innych placówek gastronomicznych, hoteli i podobnych obiektów zakwaterowania oraz obiektów służących poprawie kondycji fizycznej.

 Radni podjęli też uchwałę, która umożliwia zwolnienie z części opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholi przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

- Przedsiębiorcy mogą liczyć w tym przypadku na zwolnienie z 2 raty opłaty alkoholowej, zwrot 1/3 opłaty wniesionej jednorazowo w terminie do 31 stycznia 2021 i przedłużenie terminu zapłaty 3 raty do 31 października 2021- informuje Marta Muszyńska z międzyrzeckiego magistratu.

To nie pierwszy ukłon miasta w kierunku przedsiębiorców. W 2020 roku władze miasta obniżyły czynsze wynajmującym miejskie lokale użytkowe i zwolniły z podatku od nieruchomości dla gruntów i budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, wprowadzono też zmiany w uchwale dotyczącej opłaty prolongacyjnej.

- Dzięki temu przedsiębiorcom nie są naliczane opłaty z tytułu rozłożenia na raty i odroczenia terminu płatności zobowiązań podatkowych w czasie stanu epidemii - dodaje Muszyńska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.