Reklama

Reklama

Gmina Międzyrzec Podl: Jednogłośne absolutorium za wykonanie budżetu gminy

Opublikowano: śr, 30 cze 2021 11:00
Autor:

Gmina Międzyrzec Podl: Jednogłośne absolutorium za wykonanie budżetu gminy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni udzielili absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok wójtowi gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofowi Adamowiczowi

Reklama

25 czerwca radni jednogłośnie głosowali za przyjęciem uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem wójta gminy z wykonania budżetu za 2020 rok. Wójt Gminy otrzymał absolutorium, 15 radnych głosowało za udzieleniem absolutorium. W roku 2020 przeprowadzono 48 inwestycji na łączną kwotę ponad 9 mln zł. Udzielono również trzech dotacji powiatowi bialskiemu w wysokości ponad 47 tys zł. Budżet gminy Międzyrzec Podlaski za rok 2020 zamknięto nadwyżką w wysokości ok. 4,5 mln zł. Zaplanowane na kwotę 67.2 mln zł dochody zrealizowano w 101% kwotą 67,6 mln zł zł, z czego dochody bieżące zrealizowano w 97%, natomiast majątkowe w 123%. Wydatki zaplanowane w wysokości 67 mln zł zł wykonano w 94% kwotą 63 mln zł zł, z czego wydatki bieżące zrealizowano w 95%, a majątkowe w 88%. Uznano, że sytuacja finansowa Gminy Międzyrzec Podlaski jest dobra a zrealizowane wydatki wykorzystano "oszczędnie i racjonalnie".

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.