Reklama

Reklama

Bialskie gminy wysoko w rankingu społeczno-gospodarczym

Opublikowano: 24 grudnia 2020 07:34
Autor:

 Bialskie gminy wysoko w rankingu społeczno-gospodarczym - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wysokie miejsca w Rankingu Gmin Lubelszczyzny zajęły dwie bialskie gminy. - Bez pieniędzy zarówno unijnych, jak i krajowych nie moglibyśmy się tak szybko i dynamicznie rozwijać - przyznaje wójt gminy Międzyrzec Podlaski.

Reklama

Przypomnijmy: ranking został przygotowany przez Urząd Statystyczny w Lublinie i Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej. Chodzi o gminy, które najlepiej rozwijają się pod względem społeczno-gospodarczym. Dotyczy to dochodów, wydatków, inwestycji, liczby nowych mieszkańców oraz zarejestrowanych firm

 Zasługa pracowników

Gmina Międzyrzec Podlaski w rankingu uzyskała ósme miejsce. To spory skok w odniesieniu do roku 2019, w którym gmina była na dziewiętnastym miejscu. Wójt Krzysztof Adamowicz cieszy się bardzo, że dostrzeżono gminę jako miejsce, które "dynamicznie się rozwija i mocno inwestuje". Z racji tak dużego skoku w rankingu przedstawiciele gminy zostali zaproszeni na oficjalne wręczenie dyplomów.

- Oczywiście tak wysokie miejsce nie byłoby możliwe, gdyby nie pracownicy urzędu, którzy potrafią pisać świetne projekty i szybko je realizować. Zespół, który udało się stworzyć na w ciągu kilku lat, sprawdza się. Bez pieniędzy zarówno unijnych, jak i krajowych nie moglibyśmy się tak szybko i dynamicznie rozwijać - tłumaczy wójt gminy

Widać progres

Przyznaje, że widać progres - zarówno w kwestii inwestycji, jak i osiedlania się coraz większej liczby mieszkańców oraz tworzenia nowych firm. Uważa, że gmina pod względem infrastruktury nie ustępuje aglomeracjom miejskim.

- Spodziewamy się dalszego osiedlania na terenie gminy. Tworzymy dobre warunki do życia. W ostatnich trzech latach zbudowaliśmy m.in. kanalizację w Rzeczycy. Wieś staje się przedsionkiem gminy i widzimy dynamiczny wzrost domostw i inwestycji na tym terenie, ale także wzrost liczby mieszkańców. Jesteśmy też w trakcie budowy kanalizacji w miejscowości Wysokie. Sądzę, że będzie to następne miejsce na inwestycje - wyjaśnia Adamowicz.

 Poza tym gmina w zdecydowanej większości ma sieć wodociągową. Ponadto na większości terenu są światłowody. W trudnym czasie pandemii gmina prowadzi zrównoważoną politykę podatkową.
- Staramy się indywidualnie podchodzić do każdego problemu naszych przedsiębiorców - tłumaczy wójt.

Przyznaje, że od kiedy w 2014 roku został wybrany po raz pierwszy na wójta, widać progres w kolejnych budżetach gminy.

- Pierwszy budżet po objęciu przeze mnie funkcji wójta oscylował na poziomie 33 mln zł dochodów i 3,5 mln zł na inwestycje. A od trzech lat nasze budżety to ok. 70 mln zł dochodów i ponad 20 mln na inwestycje. To ogromne kwoty pozyskane z Unii, ale też pieniądze z funduszów krajowych - dodaje Adamowicz.
 
...
 
Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu "Wspólnoty"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.