Weekendowe emocje z siatkarzami Huraganu

Weekendowe emocje z siatkarzami Huraganu - Zdjęcie główne

SportII Liga Piłki Siatkowej Mężczyzn wkroczyła w decydującą fazę. W sobotę (7 marca) o godzinie 18:00 oraz w niedzielę (8 marca) o godzinie 17:00 siatkarze Międzyrzeckiego Huraganu podejmowali na własnej hali UKS Centrum Augustów. Jak poradzili sobie siatkarze Marcina Śliwy z siatkarzami Wojciecha Iwanowicza? Zapraszamy do podsumowania I rundy Play-Off.

W sobotę (7 marca) oraz w niedzielę (8 marca) siatkarze KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski podejmowali na hali ZPO nr3 siatkarzy UKS Centrum Augustów. W ostatnim pojedynku pomiędzy obiema drużynami, rozegranym w ostatniej kolejce fazy zasadniczej, lepsi okazali się siatkarze Marcina Śliwy. Tym razem po rozegranych dwóch meczach I rundy Play-Off jest remis - 1:1.

Podczas sobotniego meczu, na parkiecie poza trzecim setem, warunki dyktowali gospodarze. W pierwszym secie zdołali uciec siatkarzom z Augustowa na sześć punktów, dzięki czemu set bardzo szybko zakończył się wynikiem 25:19.
Również w secie drugim siatkarze Huraganu nie pozwolili wyjść na prowadzenie gościom. Siatkarze Marcina Śliwy bardzo szybko zdołali doprowadzić do wyniku 7:3, a po paru minutach tablica pokazywała już 18:8. Przy stanie 21:13 siatkarze Wojciecha Iwanowicza zdołali odrobić kilka punktów, jednak nie tyle, aby wygrać cały set który zakończył się wynikiem 25:20.
Set trzeci gospodarze nie zaczęli dobrze. Dopiero przy stanie 0:4, gra Huraganu zaczęła wyglądać lepiej o czym świadczyły szybko nadrobione punkty (5:6). Radość kibiców Międzyrzeckiej siatkówki nie trwała jednak długo, dużo błędów w zakończeniu akcji przez gospodarzy sprawiło, że to goście prowadzili w tym secie sześcioma (11:17), a nawet jedenastoma punktami (13:24). Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Augustowa 16:25.
W secie czwartym pierwszy punkt zdobyli goście i jednopunktowa przewaga siatkarzy Centrum Augustów trwała do piątego punktu. Wtedy role się odwróciły i to Huragan prowadził jednym punktem po czym przy stanie 10:9 zdołał uciec na pięć punktów. Przy wyniku 18:13 gra Huraganu wyglądała bardzo dobrze o czym świadczyła siedmiopunktowa przewaga - 22:15. Ostatecznie czwarty set zakończył się wynikiem 25:20, a cały mecz 3:1 (25:19, 25:20, 16:25, 25:20).

W niedzielę goście spisywali się lepiej niż w sobotę. świetna gra blokiem oraz dobre zakończenie akcji sprawiły, że cały mecz był bardzo emocjonujący i trwał aż pięć setów. Zdecydowanie lepiej mecz ten zaczęli siatkarze z Augustowa którzy szybko wyszli na prowadzenie (3:7). Siatkarze Huraganu przez cały set gonili wynik, jednak na tablicy ciągle widniał wynik na korzyść gości. Siatkarze Marcina Śliwy zdołali doprowadzić do wyrównania pod koniec seta, wówczas można było dostrzec wynik 22:22. Dwie kolejne akcje zdołali wygrać goście, po czym gospodarze również dwie, dzięki czemu na tablicy ciągle był remis - 24:24. Ostatecznie set wygrali siatkarze z Augustowa: 25:27.
Set drugi był lepszy w wykonaniu gospodarzy o czym świadczył wynik. Przy stanie 3:1 to siatkarze Huraganu zdobywali punkt za punktem dzięki czemu zdołali wyjść na dziewięciopunktowe prowadzenie (10:1)! Goście zdołali odrobić nawet pięć punktów, jednak siatkarze Marcina Śliwy zachowali spokój i wygrali pewnie set drugi 25:17.
W secie trzecim gra była bardziej wyrównana i każda z drużyn próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Obie drużyny grały praktycznie punkt za punkt, dopiero przy stanie 22:19 siatkarze Huraganu mogli poczuć, że zwycięstwo tego seta jest w ich rękach. Rozluźnienie które poczuli spowodowało, że tablica pokazywała wynik 23:23, mimo to Nowacki i spółka dograli set zdobywając kolejne dwa punkty.
Na początku czwartego seta, jeden z siatkarzy gości ujrzał czerwoną kartkę - wówczas punkt został przypisany gospodarzom. Wydawać by się mogło, że Huragan ma wszystko pod kontrolą. Niestety, w tym secie ponownie rządzili goście którzy od stanu 2:4 powoli wychodzili na kilku punktowe prowadzenie. Przy stanie 10:20 trener Huraganu wprowadził kilka zmian aby zawodnicy którzy grali poprzednie trzy sety odpoczęli. Gra gości wyglądała bardzo dobrze, szczególnie w obronie która wyłapywała wszystkie ataki gospodarzy. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 13:25.
Również set piąty lepiej zaczęli goście którzy prowadzili 1:5. Siatkarze Huraganu zdołali odrobić kilka punktów i do zmiany stron doszło przy stanie 6:8. Końcówka piątego seta była bardzo zacięta o czym świadczą wyniki - 9:9, 10:12, 12:13, 13:13. Ostatecznie lepiej w ataku oraz w obronie zagrali siatkarze Centrum Augustów dzięki czemu zdołali wygrać cały mecz 2:3 (25:27, 25:17, 25:23, 13:25, 13:15).

Po rozegranej I rundzie Play-Off jest remis - 1:1. Kolejne dwa mecze pomiędzy tymi drużynami, tym razem w Augustowie, siatkarze Huraganu rozegrają 21 marca. Aby przejść do II rundy Play-Off należy wygrać trzy z czterech spotkania. Jeżeli siatkarze Huraganu wygrają tylko jeden mecz w Augustowie, wówczas konieczne będzie rozegranie piątego meczu w Miedzyrzecu - 25 marca (środa). W przypadku awansu Huraganu do dalszej fazy rozgrywek, zostanie rozegrany turniej w który o organizację ubiegać sie bedą cztery zespoły, na przykład Huragan Wołomin, KS MOSIR Huragan oraz zwycięzcy spotkań z grupy 3 - MKS Kalisz oraz Czarni Rząśnia.