Trójka mistrzem, Serbinów tuż za nimi

Trójka mistrzem, Serbinów tuż za nimi - Zdjęcie główne

SportZnamy rozstrzygnięcia w rozgrywkach o mistrzostwo województwa młodzików w piłce siatkowej. Zespoły z Międzyrzeca Podlaskiego i Białej Podlaskiej potwierdziły, że należą do ścisłej czołówki.

Gracze Międzyrzeckiej Trójki wywalczyli pierwsze miejsce w ostatnim z turniejów. Podopieczni Zbigniewa Bernata w eliminacjach pokonali 2:0: Tempo Chełm, MKS Kraśnik, TPS/SOS Gimn. 18 Lublin, zaś w finałach wygrali bez straty seta: UKS Olimp/MKS Opole Lubelskie i (25:17, 25:17) gospodarzy - Serbinów Biała Podlaska. Z kolei podopieczni Joanny i Macieja Sobierajów zwyciężyli: 2:0 Tempo Chełm, 2:0 MKS Kraśnik, 2:0 TPS/SOS Gimn. 18 Lublin, 2:1 UKS Olimp/MKS Opole Lubelskie i ulegli 0:2 międzyrzeczanom.

W klasyfikacji generalnej mistrzostwo wywalczyła Międzyrzecka Trójka. Drugie miejsce zajęli gracze Serbinowa, zaś trzecie z Opola Lubelskiego. Trzy zespoły awansowały do turniejów ćwierćfinałowych o mistrzostwo Polski młodzików.

W barwach Trójki najlepszym zawodnikiem w drużynie został uznany Eryk Małachwiejczyk, zaś w ekipie bialczan Szymon Litwiniuk. Nagrody powędrowały również do trzech wyróżniających się graczy turnieju. Tytuły powędrowały do: Sebastiana Hryciuka (Trójka) i Andrzeja Niewęgłowskiego (Serbinów).

W turnieju startował także drugi zespół Serbinowa (o rok młodszy), który uplasował się na siódmym miejscu w turnieju, a ogólnej klasyfikacji na szóstej pozycji. Ekipę tworzą uczniowie pierwszej klasy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej. Zespół wystąpił w składzie: Jakub Ratajczak, Kacper Wągrocki, Mateusz Szaniawski, Krystian Kogut, Hubert Rypina, Daniel Firut, Jakub Markowski, Jan Wójcik, Jakub Jarząbkowski, Sebastian Ajzyk, Jakub Bujak.