Taekwondziści na medal!

Taekwondziści na medal! - Zdjęcie główne

SportW dniach 18-19 kwietnia odbył się międzynarodowy turniej Bydgoszcz Cup będący jednocześnie II rundą Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim. W turnieju wzięło udział 6 zawodników z Międzyrzeca.

Bydgoszcz Cup to turniej taekwondo olimpijskiego, skierowany do młodzieży szkolnej w kategorii juniora młodszego oraz juniora (13-17 lat).
Historia turnieju sięga 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy odbył się Międzynarodowy Turniej Bydgoszcz Cup. Pierwsza edycja imprezy przyciągnęła około 200 zawodników, by sukcesywnie zwiększać ilość osób startujących do ponad 300. Turniej jest imprezą rankingową Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, w których startuje szerokie grono zawodników krajowych jak i zagranicznych.

W zawodach które odbyły się 18-19 kwietnia wzięło udział blisko 500 zawodników, a wśród nich 6 zawodników reprezentujących Międzyrzec. Aż trzech z nich przywiozło ze sobą medale - złoty, srebrny oraz brązowy. Na najwyższym stopniu podium, zwyciężając w kategorii Junior (68kg), stanął Mateusz Żechowski który wygrał cztery pojedynki.
Srebrny medal w kategorii Młodzież (63kg) zdobył Robert Wojciechowicz, który wygrał dwa pojedynki. Robert na początku walki o pierwsze miejsce doznał kontuzji przez co nie mógł kontynuować zmagań o złoty medal.
Z brązowym medalem do Międzyrzeca wrócił Jakub Adamczyk który walczył w kategorii Kated (45kg). Wygrywając dwa pojedynki z dużą przewagą punktową, jednak w półfinale poległ ze zwycięzcą kategorii Kated - reprezentantem Litwy.
Pozostała trójka uplasowała się nieco niżej. Bartłomiej Tymoszuk zakończył turniej na miejscu 5-8, natomiast Dariusz Nestorowicz oraz Dawid Rozenkiewicz zostali sklasyfikowani na miejscach 9-16.
Wszystkich zawodnikom gratulujemy i trzymamy za nich kciuki na kolejnych zawodach!