Szok! Dominik Marczuk z ogromną nominacją. Ile jest warty?

Szok! Dominik Marczuk z ogromną nominacją. Ile jest warty? - Zdjęcie główne

SportWychowanek Huraganu Międzyrzec Podlaski i były gracz: TOP-u 54 Biała Podlaska, Podlasia Biała Podlaska oraz Górnika Łęczna może otrzymać niezwykle prestiżową nagrodę.

Zawodnik Jagiellonii Białystok znalazł się w gronie pięciu zawodników nominowanych do nagród PKO BP Ekstraklasy. 20-letni międzyrzeczanin został wyróżniony w kategorii pomocnik sezonu. "Mara" powalczy o tytuł z: Josue (Legia Warszawa), Kamilem Grosickim (Pogoń Szczecin) oraz klubowymi kolegami: Tarasem Romanczukiem i Nene.

Marczuk walczy z "Jagą" o tytuł mistrzowski. W 32 meczach Ekstraklasy rozegrał 32 mecze (2222 minuty). Zdobył sześć goli i zaliczył aż jedenaście asyst. Do tego dorzucił pięć spotkań w Fortuna Pucharze Polski. Zagrał pięć meczów (260 minut) i dorzucił bramkę oraz asystę, a jego drużyna odpadła z rywalizacji dopiero w półfinale, przegrywając z Pogonią Szczecin. Jego formę dostrzegł selekcjoner reprezentacji Polski. Michał Probierz dał mu szansę i powołał na zgrupowanie. Na teraz nasz przedstawiciel nie doczekał się debiutu w pierwszej kadrze biało-czerwonych.

Z doniesień portalu Webaslan wynika, że Marczuka w swoim składzie chce Galatasaray Stambuł, który walczy o mistrzostwo Turcji. Największym rywalem "Galaty" jest Fenerbahce Stambuł z bialczaninem Sebastianem Szymańskim w kadrze.

Kontrakt Marczuka z Jagiellonią wygasa 30 czerwca 2026 roku. Obecnie wychowanek Kamila Korniluka wyceniany jest na 3,50 mln euro, czyli niespełna 15 mln złotych! "Mara" w seniorskiej piłce debiutował w barwach Podlasia pod wodzą Przemysława Sałańskiego (stan na 17 maja, godz. 20:53).