Sikorski mistrzem powiatu!

Autor: | Zdjęcie: Paulina Nowosielska

Sikorski mistrzem powiatu! - Zdjęcie główne

Sport Sikorski mistrzem powiatu!

Cztery drużyny stanęły do walki o tytuł Mistrza Powiatu w Koszykówce Chłopców, które rozgrywane były w międzyrzeckim Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego w ramach Licealiady. Zwyciężyła drużyna gospodarzy, która tym samym wywalczyła awans do rozgrywek na szczeblu rejonowym.

Na zawody w międzyrzeckim ogólniaku (gospodarza turnieju) przybyły drużyny z Małaszewicz, Leśnej Podlaskiej oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Międzyrzeca. Spotkania rozgrywane były na dystansie 4 kwart, po 7 minut każda.

Zmagania zawodników rozpoczęły się około godziny 10:00. W pierwszym meczu drużyna gospodarzy podejmowała koszykarzy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej. Reprezentanci "Sikorskiego" zwyciężyli 41:16 po dość łatwym meczu i tym samym czekali już na wyłonienie drużyny, z którą zmierza się w finale.

W kolejnym meczu walczyli zawodnicy ZSP Międzyrzec i Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach. Pierwsze dwie kwarty wskazywały, iż zawodnicy z Międzyrzeca Podlaskiego dominują na boisku i że to oni odniosą zwycięstwo, gdyż wynik na tablicy wskazywał 13:1. Potwierdzenie znalazły słowa śp. Kazimierza Górskiego "dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe", gdyż koszykarze z Małaszewicz pokonali ostatecznie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim, trzema punktami. spotkanie zakończyło się wynikiem 14:17 na korzyść Zespołu Szkół z Małaszewicz i tym samym to oni dostali prawo gry w finale z gospodarzami turnieju.

Spotkanie o trzecie miejsce pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Międzyrzecu a Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej zakończyło się również niekorzystnie dla zawodników z Międzyrzeca. Po wyrównanej walce koszykarze z międzyrzeckiej szkoły musieli uznać wyższość zawodników z Leśnej.

Finał pomiędzy zawodnikami międzyrzeckiego "Ogólniaka" a drużyną z Małaszewicz rozstrzygnął się na korzyść gospodarzy zawodów. Międzyrzeccy zawodnicy wygrali spotkanie 23:12 a tym samym wywalczyli również najwyższy stopień na podium.

Klasyfikacja końcowa:

• 1. miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego
  • 2. miejsce: Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach
  • 3. miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej
  • 4. miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich

Zwycięzcy awansowali do Finału Rejonu w Koszykówce Chłopców, który odbędzie się 04.04.2013r w Białej Podlaskiej. Zawodnikom "Sikorskiego" gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów sportowych.