Seria meczów bez porażki przerwana. Huragan wysoko uległ Stali (ZDJĘCIA)

Sport Huragan Międzyrzec Podlaski uległ na własnym stadionie Stali Kraśnik 0:4. Była to pierwsza porażka drużyny Damiana Panka po serii czterech spotkań bez przegranej.

Pierwszych piętnaście minut nie zwiastowało wysokiej porażki. Mecz był wyrównany, a na murawie to Huragan częściej utrzymywał się przy piłce. W 17 minucie indywidualny błąd jednego z obrońców gospodarzy wykorzystał Kamil Król. Przejął piłkę, dograł do wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Jędrasika, który wyprowadził gości na prowadzenie. Kolejne dwie bramki to również duża zasługa Króla, który tym razem wystąpił w roli egzekutora. Napastnik gości dwukrotnie wykończył bliźniacze akcje strzałami głową. Najpierw spod linii końcowej dośrodkowywał Paweł Zięba, a w 39 minucie Anton Lutsyk. Huragan w tej części spotkania miał kilka swoich okazji, jednak najdogodniejszych dwukrotnie nie wykorzystał Karol Warda.

W drugiej połowie Huragan ruszył do odrabiania strat i zaraz po rozpoczęciu udało się nawet strzelić bramkę, jednak asystent sędziego Karola Kowalskiego z Lublina uznał, że Mariusz Chmielewski był w tej sytuacji na spalonym. Gracze Damiana Panka dążyli do zdobycia gola, jednak zostali skarceni po raz czwarty, tym razem za sprawą Pawła Zięby. Ostatnie pół godziny gry nie przyniosło wielu okazji na zdobycie bramki przez żaden z zespołów, przez co Huragan uległ Stali 0:4.

- Spodziewaliśmy się po przerwie, jak to spotkanie będzie wyglądało w drugich 45 minutach. Gdyby ktoś powiedział mi przed meczem, że przegramy tak wysoko, a uważam, że ostatnie tygodnie mieliśmy naprawdę dobre, nie uwierzyłbym. Mimo, że w Kraśniku przegraliśmy 0:2, to tam zaprezentowaliśmy się gorzej. Dzisiaj mimo tego wyniku, poza błędami indywidualnymi, zagraliśmy naprawdę dobrze. Po bramce na 0:1 brakowało nam takiej spokojnej determinacji w dążeniu do wyrównania - powiedział trener Huraganu, Damian Panek.

Huragan Międzyrzec Podlaski - Stal Kraśnik 0:4 (0:3)
Bramki: M. Jędrasik 17`, Król 32`, 39`, Zięba 60`.
Huragan: Krasowski - Warda (46` Pakuła), Panasiuk, Komar, Mierzwiński (58` Lisniak), Łukanowski (83` M. Tkaczuk), Storto (65` Śledź), Opolski, Kuć (46` Sauchyk), Radziszewski (85` Czumer), Chmielewski.
Żółte kartki: Chmielewski, Sauchyk.

Więcej o spotkaniu w najbliższym wydaniu Wspólnoty!